zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 października 2023

Suma odwołała trasę po Europie

19.09.2023 14:45  autor: Verghityax, źródło: profil Sumy na Facebooku

Doommetalowa Suma odwołała swoją trasę koncertową po Europie. Jako przyczynę zespół podał nie dające się przewidzieć okoliczności. W Polsce Szwedzi mieli zagrać czterokrotnie: 2 listopada 2023 roku we Wrocławiu, 3 listopada w Krakowie, 4 listopada w Warszawie i 5 listopada w Gdańsku.

Dyskografię studyjną Sumy zamyka "The Order of Things". Jest to czwarty longplay w dorobku Szwedów. Ukazał się on 11 października 2016 roku, pod egidą Argonauta Records. Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "The Hallowed Halls" i "Everything HZ". Produkcją i miksami zajął się Billy Anderson, za mastering odpowiada Justin Weiz.

Suma powstała w 2001 roku. Grupę utworzyli Jovan na wokalu, Peter i Martin na gitarze, Johan na basie i Erik na perkusji. Rok później kwintet wypuścił swoją debiutancką demówkę. W roku 2003 światło dzienne ujrzał pierwszy pełnoprawny album, zatytułowany po prostu "Suma". Już po sesji nagraniowej z kapeli odszedł Martin. Od tego momentu formacja funkcjonowała jako kwartet. W takim składzie zespół wydał jeszcze dwa longplaye: "Let the Churches Burn" i "Ashes". W 2012 roku z Sumą rozstał się Jovan, a obowiązki wokalne przejął basista Johan.

Tagi: Suma
Komentarze
Dodaj komentarz »