zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 listopada 2023

Bruce Dickinson wyda solowy "The Mandrake Project"

23.09.2023 15:07  autor: Verghityax, źródło: BMG

Bruce Dickinson zapowiedział premierę "The Mandrake Project", siódmego longplaya studyjnego w swojej karierze solowej. Ma się on ukazać w 2024 roku, pod egidą BMG.

Bruce Dickinson komentuje: "Ten album był dla mnie bardzo osobistą przygodą i jestem z niego ekstremalnie dumny. Roy Z i ja planowaliśmy napisać i nagrać tę muzykę od wielu lat i jestem bardzo podekscytowany faktem, że wreszcie ludzie ją usłyszą. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że niebawem ruszam w drogę z niesamowitym zespołem, który stworzyliśmy i powołaliśmy do życia. Planujemy zagrać tyle koncertów, ile to będzie możliwe, w tylu miejscach, ilu się uda i dla tylu osób, ilu tylko zdołamy! A co do 'The Mandrake Project'... niebawem wszystko zdradzimy!".

"The Mandrake Project" będzie pierwszym solowym albumem wokalisty Iron Maiden od czasu "Tyranny of Souls" z 2005 roku.

Bruce Dickinson rozpoczął karierę solową w 1989 roku, kiedy wytwórnia Zomba Music poprosiła go o nagranie utworu na potrzeby filmu "Koszmar z ulicy Wiązów V: Dziecko snów". W rezultacie powstała kompozycja "Bring Your Daughter... to the Slaughter", jednak ostatecznie podjęto decyzję, że trafi ona na album "No Prayer for the Dying" Iron Maiden. Rok później Bruce Dickinson wydał swój pierwszy album solowy, pt. "Tattooed Millionaire".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Bruce Dickinson wyda solowy "The Mandrake Project"
Manner (gość, IP: 37.30.114.*), 2023-09-24 12:45:35 | odpowiedz | zgłoś
No i bardzo dobrze, zobaczymy co z tego wyjdzie...