zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 listopada 2023

Harmonogram polskich koncertów Blind Guardian

24.09.2023 09:39  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Organizator polskich koncertów Blind Guardian udostępnił harmonogram obu wydarzeń. Odbędą się one 25 września 2023 roku we Wrocławiu i 26 września w Warszawie. Rolę supportu pełnić będzie Scardust.

20:00: Scardust
21:15: Blind Guardian

Blind Guardian promuje obecnie swój dwunasty longplay studyjny, pt. "The God Machine". Ukazał się on 2 września 2022 roku, pod banderą Nuclear Blast. Na "The God Machine" znalazło się dziewięć kompozycji. Partie basu sesyjnie zarejestrował Johan van Stratum, który od 2021 roku pełni rolę basisty na potrzeby zaplanowanych koncertów Blind Guardian. Okładkę przygotował Peter Mohrbacher.

Zespół rozpoczął działalność w 1984 roku jako Lucifer's Heritage, by trzy lata później przemianować się na Blind Guardian. Od początku trzon kapeli stanowią wokalista Hansi Kursch oraz gitarzyści Andre Olbrich i Marcus Siepen. W 1988 roku kwartet zadebiutował speedmetalowym albumem "Battalions of Fear", wydanym przez No Remorse Records. Na drugim longplayu, zatytułowanym "Follow the Blind", gościnnie wystąpił Kai Hansen z Helloween. Wraz z albumem "Tales from the Twilight World" Blind Guardian uczynił stylistyczną woltę w stronę power metalu, nadając swym kompozycjom bardziej epicki charakter. W 1991 roku formacja podpisała kontrakt z Virgin Records - pod jej egidą światło dzienne ujrzało jedno z najlepiej ocenianych wydawnictw Niemców: "Somewhere Far Beyond". Kolejna płyta, "Imaginations from the Other Side", powstała z pomocą producenta Flemminga Rasmussena, który w tamtym czasie miał już na koncie współpracę z Metalliką, Pretty Maids, Rainbow i Morbid Angel.

Scardust pochodzi z Izraela i wykonuje progresywny, symfoniczny metal. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy. Ostatni z nich, pt. "Strangers", pochodzi z 2020 roku.

25.09 - Wrocław, "A2"
Bilety: 160 zł (przedsprzedaż) i 190 zł (w dniu koncertu)

26.09 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 160 zł (przedsprzedaż) i 190 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »