zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 11 grudnia 2023

Witching na dwóch koncertach w Polsce

2.10.2023 09:10  autor: Verghityax, źródło: profil Witching na Facebooku

Amerykańska formacja Witching odwiedzi Polskę w ramach europejskiej trasy koncertowej. W naszym kraju zaplanowano dwa występy. Odbędą się one 3 października 2023 roku w Krakowie i 4 października w Warszawie.

Witching powstał w 2017 roku w Filadelfii. Zespół gra mieszankę sludge i doom metalu. Grupę utworzyli Jacqui Powell na wokalu, Lev Ziskind i Nate Bayletts na gitarze, Tatiana Buonassisi na basie i Miles Ziskind na perkusji. W lutym 2018 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "Witching". Wkrótce po premierze materiału kapelę opuścił gitarzysta Nate Bayletts. Zastąpił go Nate Zagrimanis.

Witching promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Incendium". Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w kwietniu 2022 roku w "Backroom Studios". Masteringiem zajął się Brad Boatright, okładkę przygotował Eliran Kantor. "Incendium" ujrzy światło dzienne 27 października 2023 roku. Po sesji nagraniowej z formacją rozstali się Lev Ziskind i Miles Ziskind. Na stanowisko gitarzystki zaangażowano Hazel Whitman, z kolei za perkusją zasiadła Samantha Hyla.

W Krakowie przed Witching zaprezentują się polskie grupy Slavenkust, GoreAmore i Iskandr. W Warszawie obok Amerykanów zagra o.d.r.a i 72DR.

3.10 - Kraków, "Warsztat"
Start: 19:30
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

4.10 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »