zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 11 grudnia 2023

Accept, Life of Agony i Ithaca na "Mystic Festival 2024"

4.10.2023 09:06  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival 2024" dołączyły zespoły Accept, Life of Agony, Ithaca i Sanguisugabogg. Wcześniej swój udział potwierdziły Asphyx, Satyricon, Orange Goblin, Thy Art Is Murder i Lord of the Lost. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 8 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Accept, Sopot 27.02.2017, fot. Karol "Tarakum" Makurat
Accept, Sopot 27.02.2017, fot. Karol "Tarakum" Makurat

Accept promować będzie "Too Mean to Die", szesnasty longplay studyjny w swoim dorobku. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 29 stycznia 2021 roku, za sprawą Nuclear Blast. Materiał zarejestrowany został w Nashville, pod okiem Andy'ego Sneapa. Okładkę przygotował Gyula Havancsak.

Accept wydał w kwietniu 2019 roku singiel "Life's a Bitch". Na drugiej stronie winylowego nośnika znalazło się koncertowe wykonanie "Restless and Wild". Już po zarejestrowaniu "Life's a Bitch" muzycy Accept poinformowali, że nowym basistą zespołu został Martin Motnik z Code of Perfection. Zastąpił on na tym stanowisku Petera Baltesa, który rozstał się z grupą w listopadzie 2018 roku. Jeszcze w 2019 roku do kapeli dołączył Philip Shouse w charakterze trzeciego gitarzysty.

Life of Agony, Warszawa 19.01.2023, fot. Wojtek Dobrogojski
Life of Agony, Warszawa 19.01.2023, fot. Wojtek Dobrogojski

Life of Agony nadal ogrywa swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "The Sound of Scars". Ujrzał on światło dzienne 11 października 2019 roku za sprawą Napalm Records. "The Sound of Scars" to koncept album z warstwą tekstową bezpośrednio nawiązującą do "River Runs Red", debiutanckiego albumu grupy. Do produkcji materiału zaangażowana została Sylvia Massy. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Studio Divine" w Ashland.

"The Sound of Scars" to pierwsze wydawnictwo, które Life of Agony nagra z Veroniką Bellino za perkusją. Dołączyła ona do zespołu w 2018 roku, zastępując Sala Abruscato.

Life of Agony powstał w 1989 roku w Nowym Jorku. W skład kapeli weszli Mina Caputo na wokalu, wówczas jeszcze pod imieniem Keith Caputo, Alan Robert na basie oraz Joey Z. na gitarze. W początkowej fazie działalności przez zespół przewinęło się kilku perkusistów. W 1990 roku Life of Agony zadebiutował demówką "Death on the BMT", którą wyprodukował Josh Silver z Type O Negative. Po jakimś czasie formacja związała się kontraktem z wytwórnią Roadrunner Records. Perkusista Mike Palmeri rozstał się z grupą na krótko przed sesją nagraniową do albumu "River Runs Red". Jego obowiązki przejął Sal Abruscato z Type O Negative.

Ithaca to metalcore'owa formacja z Wielkiej Brytanii. Grupa ma na swoim koncie dwa longplaye studyjne. Ostatni z nich, pt. "They Fear Us", ukazał się 29 lipca 2022 roku. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał powstał w "The Ranch Production House". Za mastering odpowiada Grant Berry.

Sanguisugabogg to deathmetalowa formacja z Ohio. Od początku grupie przewodzą Devin Swank na wokalu i Cody Davidson na perkusji. Kwartet promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Homicidal Ecstasy". Trafił on do sprzedaży 3 lutego 2023 roku, pod banderą Century Media Records.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2024" nabyć można w cenie 749 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 1299 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »