zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 22 lutego 2024

Sacriversum na zimowym "Niech Cisza Milczy"

7.10.2023 09:15  autor: Verghityax, źródło: profil "Niech Cisza Milczy" na Facebooku

Do składu trzeciej edycji "Niech Cisza Milczy Nawet Zimą" dołączył zespół Sacriversum. Wcześniej swój udział potwierdziły formacje Unborn Suffer, Gutalax, Three Eyes of the Void i Spatial. Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia 2024 roku w "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej.

Sacriversum reaktywował się w 2022 roku po siedemnastu latach przerwy. Z poprzedniego składu powrócili Remo na basie i wokalu, Baran na klawiszach i MacKozer na gitarze. Nowym perkusistą formacji został Janek Traciński.

Sacriversum powstał w 1992 roku w Łodzi. Grupę - początkowo wykonującą death metal - założyli basista i wokalista Remo, gitarzysta Herszt i perkusista Ślepy. Jeszcze w tym samym roku trio wypuściło debiutancką demówkę, pt. "Dreams of Destiny", a wkrótce do kapeli dołączył klawiszowiec Baran. W czerwcu 1994 roku Sacriversum - już jako kwartet - przyjechał do "Beat Music Center" w Katowicach, by zarejestrować tu materiał na swój pierwszy longplay studyjny, pt. "The Shadow of the Golden Fire". Produkcją zajął się Krzysztof Stasiak, dawny basista Kata. Na późniejszym etapie działalności zespół zmienił styl na metal gotycki, poszerzając brzmienie o żeńskie wokale.

13.01.2024 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż)

Komentarze
Dodaj komentarz »