zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

Trojan na "Helicon Metal Festival IV"

7.10.2023 14:58  autor: Verghityax, źródło: Helicon Metal Promotions

Do składu czwartej edycji "Helicon Metal Festival" dołączyła brytyjska grupa Trojan. Wcześniej swój udział potwierdziły Glacier, Visigoth, Iron Kingdom, Megaton Sword, Roadwolf, Monasterium, Hellhaim, Tailgunner i Ironbound. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 i 16 marca 2024 roku w warszawskim klubie "Remont".

Heavymetalowy Trojan powstał w 1982 roku w Wigan. Grupę utworzyli Pete Wadeson i Andy Halliwell na gitarze, Brian Bentham na basie, Mick Taylor na perkusji i Dave Kenyon na wokalu. Jeszcze w tym samym roku kwintet wypuścił pięcioutworową demówkę na kasecie magnetofonowej. Jakiś czas później skład kapeli uległ niemal całkowitej zmianie - do Pete'a Wadesona dołączyli basista Eddy Martin, perkusista Sam Hall i wokalista Graeme Wyatt. W maju 1985 roku muzycy weszli do "Ezee Studios" w Londynie, aby pod okiem Guya Bidmeada zarejestrować materiał na swój pierwszy longplay, pt. "Chasing the Storm". Ukazał się on 12 czerwca 1985 roku za sprawą Roadrunner Records.

W kolejnych latach zespół borykał z się z problemami z menedżerem. W 1988 roku kapela przez chwilę funkcjonowała pod nazwą Lethal, zostawiając po sobie demówkę "Killing the World". Jeszcze w 1988 roku Anglicy przemianowali się ponownie, tym razem na Talion. Pod tym szyldem Pete'owi Wadesonowi i Graeme'owi Wyattowi towarzyszyli Phil Gavin na basie i Johnny Lee Jackson na perkusji. Styl grupy ewoluował w stronę heavy metalu zmieszanego z thrash metalem. W 1989 roku Talion wydał swój jedyny album, pt. "Killing the World". Wkrótce potem muzycy zakończyli działalność.

W 2019 roku Pete Wadeson i Graeme Wyatt reaktywowali zespół, posługując się nazwą Trojan/Talion. W roku 2023 zdecydowali się występować wyłącznie jako Trojan.

15-16.03.2024 - Warszawa, "Remont"
Karnety: 240 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »