zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 4 grudnia 2023

Okrutnik wrócił z albumem "Krwawy pontyfikat"

21.10.2023 15:18  autor: Verghityax, źródło: Ossuary Records

Okrutnik wypuścił całą zawartość swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Krwawy pontyfikat". Premiera na nośniku fizycznym odbędzie się 10 listopada 2023 roku, pod banderą Ossuary Records.

Na "Krwawym pontyfikacie" znajdzie się dziewięć kompozycji, które powstały w "Tvvardovvian Barn Studios". Mastering wykonano w "HiGain Studio". Okładkę przygotował Dawid Boldys.

Lista utworów:

1. 1978
2. Krwawy pontyfikat
3. Rytuały czarnego ognia
4. Wnieborżnięcie Maryi Panny
5. Pieśń świętokradców
6. Lochy Watykanu
7. Wdowa po rzeźniku
8. Almanach opętanych
9. Oddech potępieńca

W czerwcu 2022 roku Okrutnik wypuścił singiel, zatytułowany "Dzwony". Jest to trzeci singiel Okrutnika nagrany z nowym wokalistą. Michała Dryjańskiego zastąpił w 2021 roku Marcin Kulik.

Okrutnik ma na swoim koncie jeden longplay studyjny, zatytułowany "Legion Antychrysta". Płyta ujrzała światło dzienne 2 listopada 2020 roku, za sprawą Ossuary Records. Na albumie znalazło się osiem kompozycji, które wyprodukował i zmiksował Eryk Kula, gitarzysta grupy. Mastering wykonał Janusz Grabowski w "HiGain Studio".

Okrutnik powstał w 2018 roku w Wielkopolsce, łącząc wpływy speed, heavy i black metalu. Rok później formacja zadebiutowała singlem "Portret trumienny, a na grobach kwiaty".

Tagi: Okrutnik
Komentarze
Dodaj komentarz »