zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 2 marca 2024

Graveyard, Wayfarer i Mysticum na "Mystic Festival 2024"

1.11.2023 09:53  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival 2024" dołączyły zespoły Graveyard, Wayfarer, Mysticum i Lamp of Murmuur. Wcześniej swój udział potwierdzili Bruce Dickinson, Bring Me the Horizon, Biohazard, Asphyx, Satyricon, Accept, Life of Agony, Suffocation, Orange Goblin, Leprous, High On Fire, Thy Art Is Murder, Endseeker, Lord of the Lost, Humanity's Last Breath, Blackgold, Ithaca i Sanguisugabogg. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 8 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Graveyard promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany po prostu "6". Ukazał się on 29 września 2023 roku, pod banderą Nuclear Blast. Na zawartość płyty składa się dziewięć kompozycji, które powstały w "Don Pierre Studios" i "Silence Studio". Produkcją zajął się Don Alsterberg, za mastering odpowiada Hans Olsson Brookes.

Graveyard reaktywował się w styczniu 2017 roku, zaledwie cztery miesiące po zakończeniu działalności. Do kapeli wrócili gitarzysta i wokalista Joakim Nilsson, basista Truls Morck i gitarzysta Jonatan Larocca-Ramm. Perkusista Axel Sjoberg postanowił kontynuować karierę w grupie Big Kizz, a jego miejsce w Graveyard zajął Oskar Bergenheim.

Amerykańska formacja Wayfarer promować będzie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "American Gothic". Ujrzał on światło dzienne 27 października 2023 roku, pod egidą Profound Lore Records. Na wydawnictwie znalazło się osiem kompozycji. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Arthur Rizk. Okładkę przygotował Aaron Horkey.

Wayfarer to formacja z Denver łącząca black metal z amerykańskim folkiem. Projekt powstał w 2011 roku. Od początku przewodzi mu gitarzysta Shane McCarthy, znany również z występów ze swymi rodakami z Cobalt. Pierwotnie Wayfarer funkcjonował jako duet, uzupełniany przez gitarzystę Tannera Rezabeka. Swoją debiutancką demówkę z 2012 roku muzycy nagrali z pomocą automatu perkusyjnego. Gdy dwa lata później światło dzienne ujrzał longplay "Children of the Iron Age", Wayfarer był już pełnoprawnym zespołem.

Blackmetalowy Mysticum nadal ogrywa swój drugi longplay studyjny, pt. "Planet Satan". Trafił on do sprzedaży 27 października 2014 roku za sprawą Peaceville Records. Sesja nagraniowa odbyła się w "Fias Co. Studios". Masteringiem zajął się Tom Kvalsvoll.

W 2018 roku Mysticum wypuścił koncertowy album, zatytułowany "Never Stop the Madness: The Roadburn Inferno". Znalazł się na nim zapis występu z "Roadburn Festival 2017".

Blackmetalowy Lamp of Murmuur przyjedzie ze swoim trzecim longplayem studyjnym, zatytułowanym "Saturnian Bloodstorm". Jego premiera miała miejsce 26 marca 2023 roku - na CD za sprawą Argento Records i na winylu dzięki Wolves of Hades. Na potrzeby "Saturnian Bloodstorm" M. przygotował sześć kompozycji. Zajął się on również miksami i masteringiem. Za oprawę graficzną odpowiada Karmazid.

Lamp of Murmuur powołał do życia wokalista i instrumentalista M. Debiutancka demówka, pt. "Thunder Vigil and Ecstasy", ujrzała światło dzienne w 2019 roku. Pierwszy longplay, zatytułowany "Heir of Ecliptical Romanticism", trafił do sprzedaży w roku 2020.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2024" nabyć można w cenie 749 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 1299 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »