zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 2 marca 2024

Chelsea Wolfe, Furia i Vio-lence na "Mystic Festival 2024"

15.11.2023 14:49  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival 2024" dołączyli Chelsea Wolfe, Furia, Vio-lence i Ghostkid. Wcześniej swój udział potwierdzili Machine Head, Bruce Dickinson, Bring Me the Horizon, Biohazard, Asphyx, Satyricon, Accept, Life of Agony, Suffocation, Orange Goblin, Graveyard, Leprous, High On Fire, Wayfarer, Mysticum, Thy Art Is Murder, Endseeker, Lamp of Murmuur, Lord of the Lost, Humanity's Last Breath, Blackgold, Ithaca i Sanguisugabogg. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 8 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Chelsea Wolfe promować będzie swój siódmy longplay studyjny, pt. "She Reaches Out to She Reaches Out to She". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 9 lutego 2024 roku, pod egidą Loma Vista Recordings. Na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji. Do produkcji zaangażowany został Dave Sitek. Za miksy odpowiada Shawn Everett, masteringiem zajęła się Heba Kadry.

Chelsea Wolfe to amerykańska wokalistka i kompozytorka, łącząca w swojej twórczości doom metal z folkiem, rockiem gotyckim i muzyką eksperymentalną. Pierwsze piosenki nagrywała w wieku dziewięciu lat, korzystając ze studia nagraniowego swojego ojca. Debiutancki album, pt. "Mistake in Parting", artystka zarejestrowała w 2006 roku, była jednak na tyle niezadowolona z jego brzmienia oraz samych kompozycji, że zdecydowała się wyrzucić go do kosza. Po tym doświadczeniu Chelsea Wolfe zrobiła sobie przerwę od muzyki, by w 2010 roku wypuścić swoje pierwsze pełnoprawne wydawnictwo, pt. "The Grime and the Glow".

Furia, Katowice 28.10.2023, fot. Verghityax
Furia, Katowice 28.10.2023, fot. Verghityax

Furia promuje obecnie swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "Huta Luna". Jego premiera miała miejsce 10 października 2023 roku, pod egidą Pagan Records. Na albumie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Czyściec Studio" pomiędzy lutym a wrześniem 2023 roku.

Vio-lence, Zlin 26.11.2022, fot. Verghityax
Vio-lence, Zlin 26.11.2022, fot. Verghityax

Vio-lence promuje obecnie EP-kę studyjną, pt. "Let the World Burn". Materiał zarejestrowany został w "Trident Studios", pod okiem Juana Urteagi. Miksami zajął się Tue Madsen. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 4 marca 2022 roku, pod banderą Metal Blade Records. Już po premierze grupę opuścili gitarzysta Bobby Gustafson i perkusista Perry Strickland.

Thrashmetalowy Vio-lence powstał w 1985 roku w Bay Area. W pierwszym okresie istnienia Amerykanie wydali trzy albumy, wszystkie nagrane w składzie: wokalista Sean Killian, gitarzyści Phil Demmel i Robb Flynn, basista Dean Dell i perkusista Perry Strickland. W 1994 roku grupa się rozwiązała. Większość członków ostatniego składu kontynuowała razem działalność jako Torque.

Po kilku reaktywacjach i rozpadach Vio-lence powrócił ponownie w 2019 roku, już po rozstaniu Phila Demmela z Machine Head.

Ghostkid to projekt Sebastiana Bieslera, dawnego wokalisty Electric Cowboy. W swojej twórczości łączy on nu-metal z trapem i industrialem. W 2020 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album muzyka, zatytułowany po prostu "Ghostkid".

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2024" nabyć można w cenie 749 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 1299 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »