zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 11 grudnia 2023

Carnal prezentuje singiel "Do utraty tchu"

17.11.2023 09:42  autor: Verghityax, źródło: profil Carnal na Facebooku

Carnal zaprezentował singiel, zatytułowany "Do utraty tchu". Towarzyszy mu teledysk zrealizowany przez grupę Iconyk. Utwór stanowi zapowiedź albumu "Horyzont zdarzeń".

"Do utraty tchu" to pierwsze dokonanie formacji w nowym składzie. Michała Wiśniewskiego za bębnami zastąpił Macin Dudzicki. Nagrań dokonano w "Izabelin Studio", "Sound Division Studio", "U-Dudzika Studio" i "Cosmic Studio". Za miksy i mastering odpowiada Tomasz Zalewski.

W czerwcu 2020 roku stołeczna formacja Carnal powróciła z singlem "Koniec", przerywając tym samym studyjne milczenie po jedenastu latach. Jest to pierwszy utwór Carnal z tekstem w języku polskim. Partie instrumentalne zespół zarejestrował w "Nebula Studio", pod okiem Macieja Karbowskiego, z kolei ścieżki wokalne powstały w "Cosmic Studio". Miksami i masteringiem zajął się Sebastian Has.

Już po sesji nagraniowej skład zespołu opuścił gitarzysta Krzysztof Gorczewski.

W 2018 roku Carnal wznowił działalność koncertową. Zespół powrócił w składzie, w którym nagrał swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Re-Creation". Jego premiera miała miejsce 25 września 2009 roku. Na wydawnictwie, oprócz dziesięciu autorskich kompozycji, znalazł się cover "More" The Sisters of Mercy.

Tagi: Carnal
Komentarze
Dodaj komentarz »