zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 listopada 2023

Dezerter prezentuje singiel "Żółć"

20.11.2023 15:27  autor: Verghityax, źródło: profil Dezertera na Facebooku

Dezerter zaprezentował singiel "Żółć". Znajdzie się on na EP-ce, zatytułowanej "Żółć / Pomocne dłonie". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 8 grudnia 2023 roku i dostępne będzie wyłącznie na siedmiocalowym winylu.

Singlowi towarzyszy teledysk w reżyserii Mateusza Winkiela.

Materiał zarejestrowany został 27 września 2023 roku w "The Boogie Town Studio". Za realizację odpowiada Paweł Marciniak.

Dezerter, Warszawa 9.06.2023, fot. Łukasz "Luxus" Marciniak
Dezerter, Warszawa 9.06.2023, fot. Łukasz "Luxus" Marciniak

Dezerter powstał w maju 1981 roku pod nazwą SS-20. Grupę utworzyli Robert Matera na gitarze, Dariusz Stepnowski na basie i Krzysztof Grabowski na perkusji. Wkrótce skład uzupełnił Dariusz "Skandal" Hajn na wokalu. W 1982 roku zespół zagrał na festiwalu w Jarocinie, pojechał także w trasę "Rock Galicja" u boku TZN Xenny i Deutera.

Debiutancki singiel, pt. "Ku przyszłości", ukazał się w 1983 roku za sprawą Tonpressu, część nakładu wydawnictwa uległa zniszczeniu w wyniku ingerencji cenzury. Pierwszy album koncertowy formacji, pt. "Jeszcze żywy człowiek", ujrzał światło dzienne rok później na kasecie magnetofonowej. Ostatnim oficjalnym dokonaniem Dezertera ze Skandalem jest longplay "Underground Out of Poland" - jeszcze przed premierą drogi wokalisty i kapeli rozeszły się. Obowiązki wokalne przejął Robert Matera. Sam materiał ujrzał światło dzienne z pomocą Joeya Keithleya z D.O.A., który zakolegował się z Dezerterem przy okazji koncertu w Polsce.

Tagi: Dezerter
Komentarze
Dodaj komentarz »