zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 listopada 2023

Whispering Sons pokazał teledysk do "Cold City"

20.11.2023 20:35  autor: Verghityax, źródło: profil Whispering Sons na Facebooku

Belgijska formacja Whispering Sons, grająca post-punk inspirowany Joy Division, zaprezentowała teledysk do "Cold City". Jest to drugi singiel z nadchodzącego albumu, pt. "The Great Calm". Wydawnictwo ukaże się 23 lutego 2024 roku, pod egidą PIAS.

Po sesji nagraniowej do albumu "Several Others" z 2021 roku perkusista Sander Pelsmaekers doznał kontuzji, która poskutkowała uszkodzeniem nerwów. Tymczasowo zrezygnował on z wykonywania muzyki, by powrócić do zespołu jako operator syntezatorów. Jednocześnie basista Tuur Vandeborne przeniósł się na stołek perkusisty, a wieloletni dźwiękowiec formacji Bert Vliegen dołączył na stanowisko basisty.

Na "The Great Calm" znajdzie się dwanaście kompozycji. W grudniu 2022 roku grupa weszła do holenderskiego studia "Audioworkx", gdzie powstała większość ścieżek instrumentalnych. W styczniu 2023 roku muzycy udali się na wyspę Vlieland, by zarejestrować wokale i pozostałe ślady. Miksami zajął się Claudius Mittendorfer, za mastering odpowiada Laurens Grossen. Na okładce wykorzystano fotografię Woutera van de Voorde.

Lista utworów:

1. Standstill
2. Walking, Flying
3. Cold City
4. Dragging
5. Something Good
6. Still, Disappearing
7. The Talker
8. Balm (After Violence)
9. Poor Girl
10. Loose Ends
11. Oceanic
12. Try Me Again

Whispering Sons utworzyli w 2013 roku Fenne Kuppens na wokalu, Kobe Lijnen na gitarze, Sander Hermans na syntezatorach, Tuur Vandeborne na basie i Sander Pelsmaekers na perkusji. Zespół zadebiutował w 2015 roku EP-ką "Endless Party".

Komentarze
Dodaj komentarz »