zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lutego 2024

Queens of the Stone Age na "Colours of Ostrava 2024"

21.11.2023 15:16  autor: Verghityax, źródło: colours.cz

Queens of the Stone Age wystąpi na czeskim "Colours of Ostrava 2024". Wcześniej swój udział potwierdzili Sam Smith, Bat for Lashes, Sevdaliza, Dennis Lloyd, Tangerine Dream i Son Mieux. Festiwal odbędzie się w dniach od 17 do 20 lipca na terenie "Dolni oblast Vitkovice" w Ostrawie, dawnych zakładów hutniczych, które zamknięto w 1998 roku. Czternaście lat później poindustrialna przestrzeń zaadaptowana została na potrzeby wydarzeń kulturalnych.

Queens of the Stone Age ogrywa obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "In Times New Roman...". Wydawnictwo ukazało się 16 czerwca 2023 roku, pod banderą Matador Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w należącym do Josha Homme'a "Pink Duck Studios" oraz w "Shangri-La" u Ricka Rubina. Miksami zajął się Mark Rankin.

W 1996 roku - rok po rozpadzie Kyuss - Josh Homme powołał do życia formację Gamma Ray. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "Gamma Ray", ukazała się jeszcze w 1996 roku. Do nagrania składającego się z dwóch utworów materiału Josh Homme zaangażował basistę Vana Connera ze Screaming Trees i perkusistę Vica Indrizzo. W numerze "Born to Hula" gościnnie zaśpiewał John Garcia. Produkcją zajął się Chris Goss, wieloletni współpracownik Kyuss. W 1997 roku Amerykanie otrzymali pismo od niemieckich powermetalowców z Gamma Ray żądających zaprzestania korzystania z ich nazwy, pod groźbą wkroczenia na drogę sądową. W rezultacie Josh Homme przemianował swój projekt na Queens of the Stone Age.

W ciągu ponad dwóch dekad działalności Queens of the Stone Age wydał osiem longplayów studyjnych i jeden koncertowy. Przez zespół przewinęli się między innymi Joey Castillo, Dave Grohl, Mark Lanegan, Troy Van Leeuwen i Nick Oliveri. Przez cały ten czas Josh Homme pozostawał jedynym stałym członkiem kapeli. Przełomowym wydawnictwem dla formacji okazał się "Rated R", drugi longplay studyjny Queens of the Stone Age. Trafił on do sprzedaży 6 czerwca 2000 roku.

Bilety jednodniowe na "Colours of Ostrava 2024" kosztują 598 zł. Cena karnetu czterodniowego to 758 zł, przy czym karnet dla dziecka nabyć można za 238 zł. Karnet VIP kosztuje 2200 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy widzisz podobieństwa między muzyką klasyczną a metalem?