zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 4 grudnia 2023

Nie żyje Charlie Dominici, były wokalista Dream Theater

21.11.2023 09:39  autor: Verghityax, źródło: profil Dream Theater na Facebooku

Charlie Dominici, były wokalista Dream Theater, zmarł 17 listopada 2023 roku w wieku 72 lat. O śmierci muzyka poinformował Mike Portnoy, perkusista zespołu.

Charlie Dominici przyszedł na świat 16 czerwca 1951 roku w nowojorskim Brooklynie. Wkrótce potem wraz z rodziną przeniósł się na Long Island. W 1970 roku wokalista zadebiutował w duecie o nazwie Billy and Charles - partnerował mu tam Billy Mernit. Kolejnym projektem, już bardziej profesjonalnym, był Franke and the Knockouts, gdzie Charlie Dominici odpowiadał za chórki.

W 1985 roku gitarzysta John Petrucci, basista John Myung i perkusista Mike Portnoy powołali do życia zespół Majesty - wszyscy trzej byli wychowankami Berklee College of Music. Wkrótce skład uzupełnili Kevin Moore na klawiszach i Chris Collins na wokalu. Ten ostatni nie zagrzał w grupie miejsca, był jej członkiem tylko kilka miesiący. Po roku poszukiwań muzycy znaleźli doświadczonego wokalistę w osobie Charliego Dominici. Niedługo później formacja przemianowała się na Dream Theater i podpisała kontrakt wydawniczy z Mechanic Records. Pod jej egidą - w 1989 roku - ukazał się debiutancki longplay Amerykanów, pt. "When Dream and Day Unite". Wytwórnia nie wywiązała się z większości obietnic, co przełożyło się na słabą promocję płyty. Ponadto instrumentaliści zespołu doszli do wniosku, że potrzebują bardziej wszechstronnego wokalisty. Na początku 1991 roku zaangażowali pochodzącego z Kanady Jamesa LaBrie.

Po rozstaniu z Dream Theater Charlie Dominici porzucił branżę muzyczną. Mimo to pozostał w kontakcie z dawnymi kolegami. W 1994 roku zaśpiewał na weselu Mike'a Portnoya. 6 marca 2004 roku gościnnie wystąpił z Dream Theater w Los Angeles - formacja obchodziła wówczas jubileusz piętnastolecia premiery "When Dream and Day Unite". Dominici wrócił do nagrywania muzyki - w latach 2005 - 2008 zrealizował i wypuścił trzy albumy solowe.

Komentarze
Dodaj komentarz »