zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Body Count, Sodom i Lik na "Mystic Festival 2024"

22.11.2023 09:46  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival 2024" dołączyły formacje Body Count, Sodom, Lik i Crystal Lake. Wcześniej swój udział potwierdzili Machine Head, Bruce Dickinson, Bring Me the Horizon, Biohazard, Asphyx, Satyricon, Accept, Life of Agony, Suffocation, Chelsea Wolfe, Furia, Vio-lence, Orange Goblin, Graveyard, Leprous, High On Fire, Wayfarer, Mysticum, Thy Art Is Murder, Endseeker, Lamp of Murmuur, Lord of the Lost, Humanity's Last Breath, Blackgold, Ithaca, Sanguisugabogg i Ghostkid. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 8 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Body Count - metalowy zespół dowodzony przez rapera Ice-T - nadal ogrywa swój siódmy longplay studyjny, pt. "Carnivore". Premiera płyty odbyła się 6 marca 2020 roku za sprawą Century Media. Do produkcji "Carnivore" zaangażowany został Will Putney, który wcześniej pracował z formacją przy "Bloodlust" i "Manslaughter". Zajął się on również miksami i masteringiem. Okładkę przygotował Zbigniew Bielak. W sesji gościnnie udział wzięli Riley Gale z Power Trip, Jamey Jasta z Hatebreed i Amy Lee z Evanescence.

Body Count powstał w 1990 roku w Los Angeles z inicjatywy Ice-T i gitarzysty Erniego C. Muzycy połączyli w swojej twórczości metalowe brzmienia z hardcore'ową estetyką i punkową energią.

W pierwszym etapie działalności Amerykanie wypuścili cztery longplaye studyjne: "Body Count", "Born Dead", "Violent Demise: The Last Days" i "Murder 4 Hire". W roku 2006 kapela rozwiązała się, by powrócić trzy lata później.

Sodom wypuścił 10 listopada 2023 roku studyjną EP-kę, zatytułowaną "1982". Wydawnictwo dostępne jest na CD, płycie winylowej oraz w formacie cyfrowym. Wydawcą jest Steamhammer. Na EP-ce znalazł się remiks singla "1982", którego poprzednia wersja ujrzała światło dzienne w 2022 roku. Oprócz tego zespół nagrał na nowo cztery utwory z najwcześniejszych lat swojej działalności.

Poprzednie wydawnictwo Sodom - składanka "40 Years at War - The Greatest Hell of Sodom" - ukazało się 28 października 2022 roku. Jego okładkę przygotował Eliran Kantor.

W czerwcu 2020 roku muzycy Sodom weszli do niemieckiego "Woodhouse Studio", aby tam zarejestrować materiał na longplaya "Genesis XIX". Do produkcji zaangażowany został Siggi Bemm, który wcześniej pracował już z Tiamat, Unleashed, Moonspell, Grip Inc. i Rotting Christ. Mastering wykonał Patrick W. Engel. Autorem okładki jest Joe Petagno. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 27 listopada 2020 roku za sprawą SPV/Steamhammer.

W 2018 roku do Sodom powrócił Frank "Blackfire" Gosdzik, gitarzysta odpowiedzialny w dużej mierze za kształt albumów "Persecution Mania" i "Agent Orange". Jednocześnie do roli drugiego gitarzysty Tom Angelripper zaangażował Yorcka Segatza, a za perkusją zasiadł Stefan Huskens z Asphyx. Ten ostatni rozstał się z kapelą na początku 2020 roku, powodowany kwestiami zawodowymi. Jego miejsce zajął Toni Merkel.

Szwedzi z deathmetalowego Lik nadal promują swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Misanthropic Breed". Jego premiera odbyła się 25 września 2020 roku za sprawą Metal Blade Records. W utworze "Revel in Gore" gościnnie wystąpił Matti Karki z Dismember. Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Lawrence Mackrory.

Lik to deathmetalowe trio ze Sztokholmu, które działalność rozpoczęło w 2014 roku. Nazwa grupy w języku szwedzkim oznacza "zwłoki", a w jej skład wchodzą między innymi Niklas Sandin z Katatonii i Chris Barkensjo z Witchery. Kapela zadebiutowała w 2015 roku albumem "Mass Funeral Evocation".

Crystal Lake to japońska formacja metalcore'owa. Dyskografię grupy zamyka album "The Voyages" z 2020 roku. Znalazły się na nim nagrane na nowo utwory z poprzednich wydawnictw.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2024" nabyć można w cenie 749 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 1299 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »