zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Benediction i Massacre na "MetalGate Czech Death Fest"

23.11.2023 20:40  autor: Verghityax, źródło: czechdeathfest.cz

Organizator "MetalGate Czech Death Fest" ogłosił pierwszych wykonawców przyszłorocznej edycji wydarzenia. Są to Benediction, Massacre, Necrotted, Gutalax, Coffin Feeder, Syridas, Psora, Shampoon Killer, Crippled Fingers, Cutterred Flesh, Refore, Elysium, InnerSphere, Godless Truth, Origin of Infinity, Ramchat, Purnama i Mean Messiah. Festiwal odbędzie się w dniach od 13 do 15 czerwca 2024 roku w czeskiej miejscowości Cerveny Kostelec.

Weterani death metalu z Benediction promować będą swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Scriptures". Ukazał się on 16 października 2020 roku za sprawą Nuclear Blast. Materiał dostępny jest w formacie CD, płyty winylowej oraz kasety magnetofonowej.

W lipcu 2019 roku Dave Ingram, dawny wokalista Benediction, powrócił do zespołu po dwudziestu jeden latach przerwy. Zastąpił on na tym stanowisku Dave'a Hunta, który postanowił poświęcić się Anaal Nathrakh, a także pracy nad doktoratem z filozofii.

"Scriptures" to pierwsze dokonanie grupy z Davem Ingramem od czasu "Grind Bastard". Sesja rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku w "Grindstone Studio". Za produkcję odpowiada Scott Atkins.

Na "MetalGate Czech Death Fest 2024" Massacre w całości wykona swój pierwszy longplay studyjny, pt. "From Beyond". Ukazał się on 1 lipca 1991 roku, pod egidą Earache Records. Materiał powstał w "Morrisound Recording" i został wyprodukowany przez Scotta Burnsa i Colina Richardsona. Massacre tworzyli wówczas Kam Lee, Rick Rozz, Terry Butler i Bill Andrews.

Massacre wydał w 2022 roku trzy studyjne EP-ki. Pierwsza z nich, zatytułowaną "Mythos", ukazała się 1 lipca 2022 roku pod banderą Nuclear Blast. Trafiły na nią cztery kompozycje, które zespół zarejestrował pod okiem Dana Swano. Za miksy odpowiada Jonny Pettersson. W "Behind the Serpent's Curse" gościnnie wystąpił Anders Odden z Cadaver.

Druga EP-ka, pt. "Casket Mutilations", miała swoją premierę 1 września. Z myślą o wydawnictwie zespół przygotował numer "Nailed into the Casket", nagrał też na nowo utwór "Mutilated", który pierwotnie znalazł się na demówce "Aggressive Tyrant" z 1986 roku. W "Mutilated" gościnne solo na gitarze zagrał Eric Daniels z Soulburn.

Trzecia z EP-ek, zatytułowana "Headless Halloween", ujrzała światło dzienne 31 października. Na jej zawartość składają się dwa kawałki: "Halloween" i cover "Helga (Lost Her Head)" Repulsion.

Massacre tworzą obecnie Kam Lee na wokalu, Mike Borders na basie oraz trzej Europejczycy: Jonny Pettersson, Rogga Johansson na gitarach i Jon Rudin na perkusji.

Karnety na "MetalGate Czech Death Fest 2024" nabyć można za cenę 1900 koron czeskich.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy widzisz podobieństwa między muzyką klasyczną a metalem?