zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Scorpions i Europe na "Warsaw Rocks '24"

28.11.2023 14:32  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Zespoły Scorpions i Europe wystąpią na pierwszej edycji cyklu "Warsaw Rocks". Koncert odbędzie się 26 lipca 2024 roku na "Stadionie Narodowym" w Warszawie.

Scorpions, Kraków 28.05.2022, fot. Verghityax
Scorpions, Kraków 28.05.2022, fot. Verghityax

Scorpions ogrywa obecnie swój dwudziesty longplay studyjny, zatytułowany "Rock Believer". Materiał zarejestrowany został w "Peppermint Park Studios" w Hanowerze z pomocą Hansa-Martina Buffa. Miksy wykonał Michael Ilbert w "Hansa Studios" w Berlinie. Album ukazał się 25 lutego 2022 roku.

Scorpions powstał w 1965 roku w niemieckim Hanowerze z inicjatywy gitarzysty Rudolfa Schenkera. Początkowo założyciel grupy sam zajmował się wykonywaniem partii wokalnych. Stały skład zaczął się kształtować w roku 1969 wraz z dołączeniem wokalisty Klausa Meine i drugiego gitarzysty Michaela Schenkera, młodszego brata Rudolfa.

Swój pierwszy sukces komercyjny grupa osiągnęła po wydaniu szóstego longplaya studyjnego, pt. "Lovedrive". Dopiero jednak w 1984 roku Scorpions zaistniał na arenie międzynarodowej - za sprawą albumu "Love at First Sting", na którym znalazły się takie hity, jak "Love You Like a Hurricane", "Still Loving You" i "Big City Nights".

W ciągu trwającej niemal sześćdziesiąt lat kariery muzycy Scorpions wydali dwadzieścia longplayów studyjnych i sześć koncertowych. Szacuje się, że sprzedali pomiędzy 75 a 100 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie.

We wrześniu 2016 roku muzycy Scorpions ogłosili, że do składu na stałe dołączył Mikkey Dee, dawny bębniarz Motorhead. Zastąpił on na tym stanowisku Jamesa Kottaka.

Europe, Kraków 12.06.2022, fot. Verghityax
Europe, Kraków 12.06.2022, fot. Verghityax

We wrześniu 2023 roku Europe wypuścił samodzielny singiel, zatytułowany "Hold Your Head Up". Utwór zarejestrowany został w "Atlantis Studios" w Sztokholmie, pod okiem Klasa Ahlunda. Za miksy odpowiada Stefan Glaumann, który pracował już z zespołem przy albumie "Secret Society".

Dyskografię Europe zamyka album "Walk the Earth". Premiera płyty miała miejsce 20 października 2017 roku, pod szyldem należącej do zespołu wytwórni Hell & Back. Na początku lutego 2017 roku muzycy Europe weszli do "Abbey Road Studios" w Londynie, aby tam zarejestrować następcę "War of Kings". Za produkcję materiału odpowiada Dave Cobb. Okładkę wykonał Mike Sportes.

Europe przebiło się do masowej świadomości swoim trzecim albumem studyjnym, pt. "The Final Countdown" z 1986 roku. Tylko w Stanach Zjednoczonych płyta sprzedała się w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy, zadebiutowała także w zestawieniu "Billboard 200".

Przedsprzedaż biletów na koncert Scorpions i Europe dla klientów banku Citi Handlowy rozpocznie się 29 listopada o godzinie 11:00. Przedsprzedaż na portalu Ticketmaster ruszy 30 listopada o godzinie 11:00. Sprzedaż ogólna na LiveNation.pl wystartuje 1 grudnia o godzinie 11:00.

Tagi: Scorpions, Europe
Komentarze
Dodaj komentarz »