zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lutego 2024

Judas Priest pokazał teledysk do "Trial by Fire"

30.11.2023 09:23  autor: Verghityax, źródło: profil Judas Priest na Facebooku

Judas Priest zaprezentował teledysk do "Trial by Fire", drugiego singla ze swojego dziewiętnastego longplaya studyjnego, pt. "Invincible Shield". Wydawnictwo ukaże się 8 marca 2024 roku.

W lutym 2020 roku gitarzysta Richie Faulkner opublikował zdjęcie ze studia, na którym towarzyszą mu Rob Halford i Glenn Tipton. W opisie zamieścił informację, że Judas Priest rozpoczął proces komponowania materiału na następcę "Firepower" z 2018 roku. 14 października 2023 roku światło dzienne ujrzał singiel "Panic Attack".

Dyskografię Judas Priest zamyka "Firepower", osiemnasty longplay studyjny w dorobku zespołu. Do współpracy zaproszeni zostali producenci Tom Allom i Andy Sneap oraz inżynier dźwięku Mike Exeter. Sesja nagraniowa odbyła się w Worcestershire. Miksy i mastering wykonano w "Backstage Recording Studios". Premiera albumu miała miejsce 9 marca 2018 roku, pod egidą Epic Records.

Gitarzysta Glenn Tipton zrezygnował w lutym 2018 roku z grania koncertów na czas nieokreślony. Powodem jest postępująca choroba Parkinsona, którą zdiagnozowano u muzyka dziesięć lat temu. Na potrzeby występów zastępuje go Andy Sneap, producent muzyczny, a także gitarzysta takich formacji jak Sabbat i Hell.

Przypominamy, że weterani heavy metalu z Judas Priest zapowiedzieli europejską trasę koncertową, w ramach której zagrają również w Polsce. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 30 marca 2024 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie. Na scenie zaprezentują się ponadto Saxon i Uriah Heep.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy widzisz podobieństwa między muzyką klasyczną a metalem?