zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Atheist, Cryptopsy i Almost Dead na trzech koncertach w Polsce

7.12.2023 09:41  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Formacje Atheist, Cryptopsy i Almost Dead zapowiedziały europejską trasę koncertową, pod szyldem "Unquestionable Blasphemy Tour 2024". W jej ramach zaplanowano trzy występy w Polsce. Odbędą się one 27 lutego w Poznaniu, 28 lutego w Warszawie i 29 lutego w Krakowie.

Atheist uznawany jest za prekursora technicznego death metalu. Formacja powstała w 1988 roku z inicjatywy perkusisty Steve'a Flynna oraz wokalisty i gitarzysty Kelly'ego Shaefera. Swój status zespół zawdzięcza debiutanckiemu "Piece of Time" oraz następnemu "Unquestionable Presence" - oba nagrane zostały w "Morrisound Recording".

Podczas powrotu z trasy po USA, która odbyła się z udziałem szwedzkiego Candlemass, van Atheist uległ wypadkowi na autostradzie w okolicy Nowego Orleanu. W wypadku zginął basista grupy, Roger Patterson. Jakiś czas później jego miejsce zajął Tony Choy, uprzednio członek Cynic, wraz z którym w niecałe czterdzieści dni nagrany został trzeci album, pt. "Elements". Było to ostatnie dokonanie Atheist przed rozpadem.

Atheist reaktywował się w 2006 roku po siedemnastu latach przerwy. W roku 2010 światło dzienne ujrzał powrotny album, zatytułowany "Jupiter". Składający się z ośmiu utworów materiał muzycy zarejestrowali w "Ledbelly Studios" w Atlancie, do produkcji angażując Jasona Suecofa i Matta Washburna.

Obecnie Atheist tworzą, oprócz Steve'a Flynna i Kelly'ego Shaefera, Alex Haddad i Jerry Witunsky na gitarze oraz Yoav Ruiz-Feingold na basie.

Kanadyjczycy z deathmetalowego Cryptopsy promują obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "As Gomorrah Burns". Ukazał się on 8 września 2023 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na wydawnictwie znalazło się osiem kompozycji. Produkcją, miksami i masteringiem materiału zajął się Christian Donaldson, gitarzysta grupy. Okładkę przygotował Paolo Girardi.

Cryptopsy powstał w 1992 roku, w skład grupy weszli Flo Mounier na perkusji, Kevin Weagle na basie, Dave Galea i Steve Thibault na gitarze i Lord Worm na wokalu. Debiutancki longplay, pt. "Blasphemy Made Flesh", ujrzał światło dzienne dwa lata później.

Obecnie Cryptopsy tworzą Flo Mounier, a także Christian Donaldson na gitarze, Matt McGachy na wokalu i Olivier Pinard na basie.

Almost Dead to kalifornijska grupa łącząca w swojej twórczości thrash i groove metal. Na 26 stycznia 2024 roku zespół wyznaczył datę premiery swojego szóstego longplaya studyjnego, pt. "Destruction Is All We Know". Na płycie znajdzie się dziewięć kompozycji, które powstały w "Sharkbite Studios". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Zac Orhen.

27.02.2024 - Poznań, "2progi"
Bilety: 119 zł

28.02.2024 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 119 zł

29.02.2024 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 119 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Atheist, Cryptopsy i Almost Dead na trzech koncertach w Polsce
Hhh (gość, IP: 78.154.67.*), 2023-12-08 17:08:57 | odpowiedz | zgłoś
Trzecie podejście atheist może wreszcie koncert dojdzie do skutku