zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 2 marca 2024

Dool, Enter Shikari i Cage Fight na "Mystic Festival 2024"

6.12.2023 19:53  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival 2024" dołączyły zespoły Dool, Enter Shikari, Cage Fight i Hanabie. Wcześniej swój udział potwierdzili Megadeth, Machine Head, Bruce Dickinson, Bring Me the Horizon, Biohazard, Body Count, Sodom, Asphyx, Satyricon, Accept, Life of Agony, Suffocation, Chelsea Wolfe, Furia, Vio-lence, Orange Goblin, Graveyard, Leprous, High On Fire, Wayfarer, Mysticum, Thy Art Is Murder, Endseeker, Lamp of Murmuur, Lik, Lord of the Lost, Humanity's Last Breath, Blackgold, Ithaca, Sanguisugabogg, Crystal Lake i Ghostkid. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 8 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Dyskografię Dool zamyka koncertowy album, pt. "Visions of Summerland (Live at Arminius Church Rotterdam)". Ukazał się on 24 listopada 2023 roku, pod egidą Prophecy Productions. Na płycie znalazł się zapis występu, który odbył się 23 grudnia 2022 roku w kościele Jakuba Arminiusa w Rotterdamie. Był to ostatni koncert Dool z udziałem perkusisty Michy Haringa.

Holenderski Dool nadal ogrywa swój drugi longplay studyjny, pt. "Summerland". Trafił on do sprzedaży 10 kwietnia 2020 roku, za sprawą Prophecy Productions. Na "Summerland" znalazło się dziewięć kompozycji, które zespół zarejestrował w belgijskim "DAFT Studios" i szwedzkim "Studio Cobra" pod okiem Martina Ehrencrony. Miksami i masteringiem zajął się Magnus Lindberg z Cult of Luna. W sesji gościnnie udział wzięli Per Wiberg z Opeth, Okoi Jones z Bolzer i Farida Lemouchi z The Devil's Blood. Okładkę przygotowała Nona Limmen.

Dool, w którego skład wchodzą między innymi muzycy The Devil's Blood, powstał w Rotterdamie. W swojej twórczości kapela łączy rock z elementami gotyckimi i psychodelicznymi. W 2017 roku światło dzienne ujrzała debiutancka płyta grupy, pt. "Here Now, There Then". Składający się z ośmiu kompozycji materiał wyprodukował Pieter Kloos.

Brytyjska formacja Enter Shikari nadal ogrywa "A Kiss for the Whole World", siódmy longplay studyjny w swoim dorobku. Premiera płyty miała miejsce 21 kwietnia 2023 roku, pod egidą SO Recordings. Sesja nagraniowa odbyła się w wiejskiej chacie. Produkcją zajął się Rou Reynolds, wokalista grupy. Do miksów zaangażowano Dana Lancastera i Clinta Murphy'ego.

Enter Shikari powstał w 2003 roku w miejscowości St Albans w hrabstwie Hertfordshire. Zespół tworzą od początku jego istnienia Roughton Reynolds, Christopher Batten, Liam Clewlow i Robert Rolfe. Nazwę Shikari muzycy zapożyczyli od łodzi należącej do wujka Roughtona Reynoldsa. To także imię postaci ze sztuki, którą Reynolds napisał przed założeniem kapeli.

19 marca 2007 roku światło dzienne ujrzał debiutancki longplay studyjny Anglików, zatytułowany "Take to the Skies". Płyta wspięła się na czwarte miejsce listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii w ciągu tygodnia od premiery.

Cage Fight to hardcore thrashowy zespół z Wielkiej Brytanii. Grupa powstała w 2021 roku jako projekt poboczny Jamesa Monteitha, gitarzysty Tesseract. Skład uzupełnili basista MC Jon Reid, perkusista Nick Plews oraz Rachel Aspe, dawna wokalistka Eths. W maju 2022 roku kwartet zadebiutował albumem, zatytułowanym po prostu "Cage Fight". Na płycie znalazło się czternaście kompozycji, w tym cover "Bitch in the Pit" Body Count. W utworze "Eating Me Alive" gościnnie zaśpiewał Trevor Strnad, nieżyjący już frontman The Black Dahlia Murder.

Hanabie to japońska grupa łącząca w swojej twórczości j-rocka, metalcore, dubstep i nu metal. Projekt powstał w 2015 roku z inicjatywy uczennic, które poznały się w szkolnym klubie muzycznym. Od początku zespołowi przewodzą Yukina na wokalu, Matsuri na gitarze i Hettsu na basie. Obecnie skład uzupełnia Chika na perkusji. Kwartet ma na swoim koncie dwa longplaye studyjne. Ostatni z nich, pt. "Reborn Superstar!", miał swoją premierę w lipcu 2023 roku.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2024" nabyć można w cenie 749 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 1299 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »