zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

"Drownfest" po raz dziewiąty

7.12.2023 20:43  autor: Verghityax, źródło: profil Drown My Day na Facebooku

W klubie "Zaścianek" w Krakowie odbędzie się 9 grudnia 2023 roku dziewiąta edycja "Drownfestu". Oprócz gospodarza wydarzenia - zespołu Drown My Day - na scenie zaprezentują się No Face No Case, bHP, Sewer Dwellers, Last Penance, Last Feast of the Wolves i Awakeness.

Drown My Day, Chorzów 21.04.2018, fot. Verghityax
Drown My Day, Chorzów 21.04.2018, fot. Verghityax

W czerwcu 2023 roku Drown My Day wypuścił samodzielny singiel, zatytułowany "Murder". Kompozycji towarzyszy teledysk zrealizowany przez Hoffa Studio. Za miksy i mastering odpowiada Maciej Marendowski.

Obecnie Drown My Day tworzą Maciej Korczak na wokalu, Sergiusz Smolnicki i Remigiusz Bobowski na gitarze, Arkadiusz Antosz na basie i Kuba Homik na perkusji.

Małopolski Drown My Day powstał w 2006 roku w Krakowie. Od początku w składzie znajduje się basista Arkadiusz Antosz i wokalista Maciej Korczak. Deathcore'owa kapela ma w dorobku dwa longplaye i kilka EP-ek. Ostatnią pozycją w jej dyskografii jest wydany 10 stycznia 2020 roku split z Testerem Gier, zatytułowany "Blood for Blood". Na potrzeby wydawnictwa każdy z zespołów przygotował po pięć utworów - Drown My Day zarejestrował swoje kompozycje w "Genste Studio".

No Face No Case to czeska załoga wykonująca beatdown deathcore z elementami nu metalu. Kwintet promuje obecnie swój pierwszy album studyjny, zatytułowany "Flex Fiesta". Materiał ukazał się 16 grudnia 2022 roku. Wcześniej grupa wypuściła kilka singli.

bHP to warszawska grupa numetalowa. Zespół przyjedzie z materiałem ze swojego debiutanckiego longplaya studyjnego, zatytułowanego ".bHP". Premiera płyty miała miejsce 29 października 2022 roku. Na zawartość krążka składa się trzynaście kompozycji, które zostały zarejestrowane w "No Stress Studio". Miksami i masteringiem zajął się Marcin Buźniak.

Deathcore'owy Sewer Dwellers założyli Grzegorz Pyko i Tomasz Bogdanowicz. W dorobku krakowska formacja ma jeden album - wydany we wrześniu 2019 roku "Fate of a Maggot". Po zmianach w składzie grupa zapowiedziała publikację serii singli, z których pierwszy, "The Cassandra Complex", udostępniony został w listopadzie 2022 roku.

W skład metalcore'owego Last Penance wchodzą: wokalista Michał Cieślak, gitarzyści Piotr Siwicki i Stanisław Bożek, basista Konstanty Skarżyński i perkusista Jerzy Skarżyński. Zawierający dziesięć utworów debiutancki album warszawskiej grupy, zatytułowany po prostu "Last Penance", został 21 września 2020 roku udostępniony w wersji cyfrowej. Okładkę przygotował Janek Fronczak. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał powstał w "W Dobrym Tonie Studio".

Last Feast of the Wolves to metalcore'owa grupa z Opola. Kwintet przyjedzie z materiałem ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Fragments". Na płycie znalazło się trzynaście utworów. Oprawę graficzną przygotowała Mirela Bukała. "Fragments" ujrzał światło dzienne 3 września 2021 roku.

Deathcore'owy Awakeness wydał w lutym 2022 roku swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Meadows". Znalazło się na niej pięć kompozycji. Miksami i masteringiem zajął się Tomasz "Zed" Zalewski. We wrześniu 2023 roku zespół powrócił z singlem "Empty Shells".

9.12 - Kraków, "Zaścianek"
Start: 17:00:
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy widzisz podobieństwa między muzyką klasyczną a metalem?