zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Leaves' Eyes zapowiada album "Myths of Fate" i trasę

8.12.2023 09:35  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Leaves' Eyes na Facebooku

Jako pierwszy singiel promujący album "Myths of Fate", grupa Leaves' Eyes zaprezentowała "Forged by Fire". Teledysk do utworu o mitycznym mieczu Tyrfingu wyreżyserował Alexander Krull - lider zespołu. Premiera długograja odbędzie się w 2024 roku nakładem AFM Records. Z nowym materiałem formacja ma od 8 do 10 kwietnia wystąpić w Polsce, kolejno w Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Jako support z zespołem przyjadą Northtale i Catalyst Crime. Bilety na koncerty trafią do sprzedaży 8 grudnia 2023 roku, o godzinie 11:00.

Grupę Leaves' Eyes utworzyli w 2003 roku norweska wokalistka Liv Kristine i wszyscy muzycy niemieckiego zespołu Atrocity. Liderem formacji i jedynym członkiem, który przetrwał wszystkie zmiany składu, jest Alexander Krull. W 2016 roku, po wydaniu sześciu albumów studyjnych, zespół rozstał się z Liv Kristine. Jej miejsce zajęła Finka Elina Siirala z grupy EnkElination. "The Last Viking", ósmy album studyjny symfonicznometalowej formacji ukazał się 23 października 2020 roku nakładem AFM Records. W grudniu 2021 roku z zespołu odszedł Thorsten Bauer. Jego miejsce zajął gitarzysta Luc Gebhardt.

Od sierpnia 2022 roku do października 2023 roku Leaves' Eyes informował o pracy w "Mastersound Studio" nad nowym albumem. W sesji udział wzięli dodatkowo m.in. grający na nyckelharpie Thomas Roth, współpracująca z Eluveitie skrzypaczka Lea-Sophie Fischer oraz członkowie grupy Triglav.

Obecnie w skład Leaves' Eyes wchodzą wokaliści Elina Siirala i Alexander Krull, gitarzyści Micki Richter i Luc Gebhardt, basista Andre Nasso i perkusista Joris Nijenhuis.

W ramach promocji swojego dziewiątego albumu studyjnego zespół wyruszy w trasę koncertową po Europie. "Myths of Fate Tour 2024" potrwa od 14 marca do 13 kwietnia. Do Polski razem z zespołem przyjadą międzynarodowe formacje Northtale i Catalyst Crime.

Pochodzący z Brazylii gitarzysta Bill Hudson, znany ze współpracy m.in. z U.D.O. i Trans-Siberian Orchestra, planował w 2017 roku nagranie albumu solowego. W tym celu nawiązał współpracę ze Szwedami: wokalistą Christianem Erikssonem i perkusistą Patrickiem Johanssonem. Ostatecznie sformowali oni inspirujący się klasycznym power metalem kwintet o nazwie Northtale. Zespół ma w dorobku albumy studyjne: "Welcome to Paradise" z 2019 roku i wydany dwa lata później "Eternal Flame". Na drugim z nich śpiewał już Guilherme Hirose.

Symfonicznometalowy Catalyst Crime stworzyli w 2017 roku niemiecki perkusista Gerit Lamm z zespołu Xandria i amerykańska wokalistka Zoe Maria Federoff z grupy Insatia. Po poszerzeniu składu do sekstetu, formacja wydała w 2021 roku debiutancki album, zatytułowany po prostu "Catalyst Crime". Od czerwca do września 2023 roku zespół informował o trwającej sesji nagraniowej w "Mastersound Studio". Nad pracami nad drugim albumem grupy czuwał Alexander Krull.

8.04.2024 - Kraków, "Kamienna 12"
9.04.2024 - Warszawa, "Hydrozagadka"
10.04.2024 - Gdańsk, "Drizzly Grizzly"

Komentarze
Dodaj komentarz »