zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 17 kwietnia 2024

Amon Amarth pokazał teledysk do "Saxons and Vikings"

16.12.2023 09:04  autor: Verghityax, źródło: profil Amon Amarth na Facebooku

Amon Amarth zaprezentował teledysk do utworu "Saxons and Vikings" ze swojego dwunastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "The Great Heathen Army". Album ukazał się 5 sierpnia 2022 roku, pod egidą Metal Blade Records.

Obraz wyreżyserował Pavel Trebukhin. W rolę Sasów wcielili się muzycy zespołu Saxon.

Na "The Great Heathen Army" znalazło się dziewięć kompozycji. Miksami i masteringiem zajął się Andy Sneap. Tytuł albumu odnosi się do Wielkiej Armii Pogan, która pod wodzą Ivara bez Kości najechała w 865 roku Wyspy Brytyjskie.

Lista utworów:

1. Get in the Ring
2. The Great Heathen Army
3. Heidrun
4. Oden Owns You All
5. Find a Way or Make One
6. Dawn of Norsemen
7. Saxons and Vikings
8. Skagul Rides with Me
9. The Serpent's Trail

Wykonująca melodyjny death metal, związana też z viking metalem, szwedzka grupa Amon Amarth powstała w 1992 roku. Nazwę zaczerpnęła z prozy J.R.R. Tolkiena. Zespół od początku tworzą wokalista Johan Hegg, gitarzysta Olavi Mikkonen i basista Ted Lundstrom. Longplay "Berserker" jest pierwszą studyjną pozycją w jego dyskografii nagraną z perkusistą Jockem Wallgrenem, który zaprezentował się już na koncertowo-dokumentalnym wydawnictwie z 2018 roku, pt. "The Pursuit of Vikings: 25 Years in the Eye of the Storm". Skład uzupełnia gitarzysta Johan Soderberg.

Komentarze
Dodaj komentarz »