zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Chainsword, Abominated i Blackest w Białymstoku

5.01.2024 09:12  autor: Verghityax, źródło: profil Chainsword na Facebooku

Formacje Chainsword, Abominated, Blackest i Mirzam Antidotum ov Marazm zagrają na drugiej edycji "Brutalika". Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia 2024 roku w "Moto Pubie" w Białymstoku.

Chainsword promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Blightmarch". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 lutego 2021 roku za sprawą Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Partie gitar, basu i wokalu powstały w "Primate 666 Studio", ścieżki perkusyjne zarejestrowano w "Nebula Studio". Miksy i mastering wykonał Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W utworze tytułowym gitarowe solo gościnnie zagrał Seru z Belzebong. Okładkę przygotował Wilson German Arrieta.

Chainsword to warszawski kwintet, w skład którego wchodzą muzycy związani z takimi zespołami jak Virulent Scourge, Sun No More, Licorea i Tankograd. Debiutancki singiel Chainsword, pt. "Faceless Tormentor", ujrzał światło dzienne w 2018 roku.

Deathmetalowy Abominated ogrywa obecnie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Traumatic Putrefaction". Ukazał się on 22 września 2023 roku na CD, winylu i w formacie cyfrowym, pod banderą Godz Ov War Productions. Za wydanie materiału na kasecie magnetofonowej odpowiada Destruktion Records. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, które Abominated zarejestrował w "Chróst Studio" w Sulejówku. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Paweł Sota. Okładkę przygotował Juanjo Castellano.

Abominated pochodzi z Warszawy. W skład zespołu weszli Greg z Martyrdoom na wokalu, Marc na gitarze, ZB na basie i John na perkusji. W 2021 roku formacja opublikowała swoją debiutancką demówkę, pt. "Decomposed". W 2023 roku ZB na basie zastąpił Marol z Martyrdoom.

Blackest to hardrockowa grupa z Sokółki. W ostatnim kwartale 2022 roku zespół wszedł do "Studio Qultura", aby zarejestrować materiał na swój pierwszy album.

Mirzam Antidotum ov Marazm gra mieszankę death i black metalu. W lutym 2023 roku zespół wypuścił swoją debiutancką EP-kę. Składający się z czterech kompozycji materiał powstał w "Dobra 12 Studio".

13.01 - Białystok, "Moto Pub"
Start: 19:00
Bilety: 40 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »