zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 22 czerwca 2024

Mika Lagren i Tobias Cristiansson odeszli z Grave

11.01.2024 10:02  autor: Verghityax, źródło: profil Grave na Facebooku

Z końcem 2023 roku gitarzysta Mika Lagren i basista Tobias Cristiansson opuścili szeregi Grave. Ola Lindgren poinformował, że rok 2024 planuje poświęcić na potencjalną restrukturyzację zespołu oraz przygotowanie następcy "Out of Respect for the Dead".

Grave, Aleksandrów Łódzki 10.09.2016, fot. Verghityax
Grave, Aleksandrów Łódzki 10.09.2016, fot. Verghityax

W oświadczeniu Grave czytamy: "Ostatnie miesiące były dla Grave dość przytłaczające. Mika Lagren i Tobias Cristiansson - dwaj wieloletni członkowie zespołu - postanowili rozstać się z kapelą. Nie doszło między nami do żadnych zatargów i życzymy im powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.

Niestety ten obrót wydarzeń postawił nas w bardzo niekorzystnej sytuacji. Ciężko przewidzieć, co będzie dalej i czy Grave ma przed sobą jakąkolwiek przyszłość. W tym momencie nic nie jest pewne.

Wobec braku funkcjonującego składu podjęliśmy decyzję, aby w 2024 roku wycofać się z wszelkich planów koncertowych.

W tym roku chcemy się skupić na odtworzeniu zespołu, o ile będzie w zakresie naszych możliwości, a także na skomponowaniu nowego, od dawna oczekiwanego albumu studyjnego".

Tobias Cristiansson dołączył do Grave w 2010 roku, zastępując Fredrika Isakssona. Rok później skład zasilił Mika Lagren, obejmując stanowisko gitarzysty pod Magnusie Martinssonie.

Dyskografię Grave zamyka "Out of Respect for the Dead", jedenasty longplay studyjny w dorobku formacji. Następca "Endless Procession of Souls" trafił do sprzedaży 16 października 2015 roku, pod banderą Century Media. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio Soulless" w Sztokholmie. Limitowaną wersję albumu wzbogacono o dodatkową płytę z materiałem z EP-ki "Morbid Ascent". Wcześniej EP-ka ukazała się jedynie na winylu.

Tagi: Grave
Komentarze
Dodaj komentarz »