zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 17 kwietnia 2024

Saxon wypuścił klip do "There's Something in Roswell"

17.01.2024 15:36  autor: Verghityax, źródło: profil Saxon na Facebooku

Weterani heavy metalu z Saxon zaprezentowali teledysk do utworu "There's Something in Roswell" ze swojego dwudziestego czwartego longplaya studyjnego, pt. "Hell, Fire and Damnation". Wydawnictwo ukaże się 19 stycznia 2024 roku, pod egidą Silver Lining Music.

Na "Hell, Fire and Damnation" znajdzie się dziesięć kompozycji. W otwierającym "The Prophecy" w rolę narratora wcielił się Brian Blessed, aktor znany między innymi z serialu "Ja, Klaudiusz" i filmu "Flash Gordon". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Andy Sneap. Okładkę przygotował Peter Sallai.

Lista utworów:

1. The Prophecy
2. Hell, Fire and Damnation
3. Madame Guillotine
4. Fire and Steel
5. There's Something in Roswell
6. Kubla Khan and the Merchant of Venice
7. Pirates of the Airwaves
8. 1066
9. Witches of Salem
10. Super Charger

W marcu 2023 roku Paul Quinn, gitarzysta Saxon, postanowił wycofać się z uczestnictwa w trasach koncertowych zespołu. Za jego decyzją stoi zmęczenie wieloletnim życiem w drodze. Paul Quinn nadal będzie komponował i nagrywał z formacją, pozostaje również otwarty na udział w pojedynczych występach. Obecnie na żywo zastępuje go Brian Tatler z Diamond Head.

Kapela została powołana do życia w 1976 roku jako Son of a Bitch, by niecałe trzy lata później zmienić nazwę na Saxon. Oryginalny skład utworzyli Biff Byford na wokalu, Paul Quinn i Graham Oliver na gitarze, Steve Dawson na basie i Pete Gill na perkusji. Debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Saxon", ujrzał światło dzienne w 1979 roku. W tym składzie kwintet zarejestrował jeszcze trzy płyty, które okazały się najważniejszymi w jego dorobku: "Wheels of Steel", "Strong Arm of the Law" i "Denim and Leather".

Przypominamy, że Judas Priest, Saxon i Uriah Heep przyjadą do Polski w ramach trasy po Europie. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 30 marca 2024 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Saxon wypuścił klip do "There's Something in Roswell"
Rafaust (wyślij pw), 2024-01-19 11:44:46 | odpowiedz | zgłoś
Bardzo dobry album, przynajmniej tak dobry, jak "Carpe Diem". Taka Metallica powinna sobie go posłuchać aby wiedzieć czym jest metal per se!
re: Saxon wypuścił klip do "There's Something in Roswell"
starbreaker (wyślij pw), 2024-01-19 00:13:10 | odpowiedz | zgłoś
Stary, dobry, klasyczny heavy metal - bez udziwnień i eksperymentów. Taka muzyka nigdy się nie znudzi.
re: Saxon wypuścił klip do "There's Something in Roswell"
Verghityax (wyślij pw), 2024-01-19 10:21:36 | odpowiedz | zgłoś
Cieszy mnie, że pomimo tylu lat na scenie i tylu płyt w dyskografii Saxon nadal potrafi nagrywać bardzo solidny materiał.