zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 13 kwietnia 2024

Krisiun na "Rockowisku Zwierzyniec 2024"

3.02.2024 14:56  autor: Verghityax, źródło: profil "Rockowiska Zwierzyniec" na Facebooku

Do składu "Rockowiska Zwierzyniec 2024" dołączył brazylijski Krisiun. Wcześniej swój udział potwierdziły rodzime formacje Turbo i Proletaryat. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 6 lipca w Parku Środowiskowym w Zwierzyńcu.

Krisiun ogrywa obecnie swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Mortem Solis". Ukazał się on 29 lipca 2022 roku, pod egidą Century Media Records. Na "Mortem Solis" znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Family Mob Studios". Miksami i masteringiem zajął się Mark Lewis z "Audiohammer Studios". Okładkę przygotował Mantus.

Formacja powstała w 1990 roku. Od początku tworzą ją bracia Moyses Kolesne, Max Kolesne i Alex Camargo. W pierwszym etapie działalności zespół działał jako kwartet, wpierw z pomocą gitarzysty Altemira Souzy, a następnie Mauricio Nogueiry. Od 1994 roku Krisiun tworzy i koncertuje jako trio. Ich debiutancka demówka nosi tytuł "The Plague", w 1993 roku grupa wypuściła split "Curse of the Evil One / In Between the Truth" z Violent Hate.

Komentarze
Dodaj komentarz »