zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Harmonogram koncertów Samael, Shining i Yoth Iria

19.02.2024 09:43  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Organizator polskich koncertów Samael, Shining i Yoth Iria udostępnił ich harmonogram. Odbędą się one pod szyldem "Passage to Mystic Festival". Formacje zagrają 22 lutego 2024 roku w Krakowie, 23 lutego we Wrocławiu, 24 lutego w Gdańsku i 25 lutego w Warszawie.

19:00 - 19:40: Yoth Iria
20:00 - 21:00: Shining
21:30: Samael

Podczas "Passage to Mystic Festival" Samael wykonywać będzie całą zawartość swojego czwartego longplaya studyjnego, pt. "Passage".

Po wydaniu "Ceremony of Opposites" Samael zagrał w 1994 roku serię tras koncertowych: najpierw u boku Morbid Angel, Cannibal Corpse i Unleashed, odwiedzając wówczas Polskę w ramach festiwalu "Metalmania", następnie wyruszył w drogę jako headliner, by w październiku po raz pierwszy wystąpić w USA.

W lutym 1995 roku Samael zarejestrował EP-kę "Rebellion" - było to ostatnie wydawnictwo z Rodolphe H. w roli klawiszowca. Podczas tej sesji formacja po raz pierwszy wykorzystała automat perkusyjny. Dwa miesiące później zespół ponownie zameldował się w Polsce, by zagrać na "Metalmanii", tym razem w towarzystwie Death, Unleashed i Grave.

Wiosną 1996 roku zespół, z Kaosem jako drugim gitarzystą, powrócił do niemieckiego "Woodhouse Studios", gdzie wcześniej powstał "Ceremony of Opposites". Owocem sesji był "Passage", jeden z najwyżej ocenianych albumów w dorobku grupy i pierwszy w całości nagrany z użyciem automatu perkusyjnego. Oprócz zmian stylistycznych, Szwajcarzy porzucili satanistyczną tematykę tekstów. Produkcją zajął się Waldemar Sorychta. Premiera "Passage" miała miejsce 19 sierpnia 1996 roku za sprawą Century Media Records.

W 2020 roku do składu Samael dołączył basista Ales Campanelli, zastępując na tym stanowisku Pierre'a Carroza.

W ramach "Passage to Mystic Festival" Shining wykonywać będzie materiał ze swojego przełomowego albumu, zatytułowanego "Blackjazz". Jego premiera miała miejsce 18 stycznia 2010 roku, pod egidą Indie Recordings. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, w tym cover "21st Century Schizoid Man" King Crimson. W sesji gościnnie wziął udział Grutle Kjellson z Enslaved. Miksami zajął się Sean Beavan, za mastering odpowiada Tom Baker.

Shining powstał w 1999 roku z inicjatywy saksofonisty Jorgena Munkeby, który zwerbował swoich kolegów ze studiów, aby móc zagrać zakontraktowany już koncert. Dwa lata później Norwegowie zadebiutowali akustycznym albumem "Where the Ragged People Go". W 2005 roku nastąpiła zmiana stylu Shining. Muzycy połączyli jazz z brzmieniami rockowymi i metalowymi.

Pod koniec 2023 roku światło dzienne ujrzał koncertowy album Yoth Iria, zatytułowany "Embracing the Mexican Shadows (Live)". Wydawnictwo zawiera zapis z występów, które odbyły się w październiku 2023 roku w czterech meksykańskich miastach. Obowiązki wokalne na potrzeby koncertów przyjął Merkaal z Order of the Ebon Hand.

Yoth Iria powołali do życia w 2019 roku Jim Mutilator i The Magus. Ten pierwszy obsługiwał w Rotting Christ gitarę basową i nagrał z zespołem albumy "Thy Mighty Contract", "Non Serviam" i "Triarchy of the Lost Lovers", z kolei The Magus przewodził nieistniejącej już grupie Necromantia.

Obecnie Yoth Iria promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "As the Flame Withers" - wcześniej zespół zarejestrował EP-kę "Under His Sway" i split z grupą Kawir. Na "As the Flame Withers" znalazło się osiem kompozycji, które powstały w "Pentagram Studio". Partie gitary sesyjnie nagrał George Emmanuel, ślady perkusji wbił JV Maelstrom. Premiera płyty miała miejsce 25 stycznia 2021 roku pod banderą Pagan Records.

W 2023 roku The Magus opuścił formację. Wiosną 2024 roku ma się ukazać drugi longplay studyjny projektu.

22.02 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 129 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

23.02 - Wrocław, "Zaklęte Rewiry"
Bilety: 129 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

24.02 - Gdańsk, "B90"
Bilety: 129 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

25.02 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 129 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »