zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

High On Fire wróci z albumem "Cometh the Storm"

20.02.2024 14:56  autor: Verghityax, źródło: profil High On Fire na Facebooku

Amerykanie z High On Fire zapowiedzieli premierę swojego dziewiątego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Cometh the Storm". Ukaże się on 19 kwietnia 2024 roku, pod egidą MNRK Heavy. Jednocześnie do sieci trafił singiel "Burning Down".

Na "Cometh the Storm" znajdzie się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "GodCity Studio". Do produkcji ponownie zaangażowany został Kurt Ballou z Converge - współpracował on już z High On Fire przy płytach "De Vermis Mysteriis", "Luminiferous" i "Electric Messiah". Okładkę przygotował Arik Roper.

Lista utworów:

1. Lambsbread
2. Burning Down
3. Trismegistus
4. Cometh the Storm
5. Karanlik Yol
6. Sol's Golden Curse
7. The Beating
8. Tough Guy
9. Lighting Beard
10. Hunting Shadows
11. Darker Fleece

Ostatnie wydawnictwo High On Fire to EP-ka "Bat Salad" z 2019 roku. Na krążku, oprócz utworu tytułowego, znalazły się covery "Into the Crypts of Rays" Celtic Frost i "Don't Bother Me" Bad Brains. Jeszcze w 2019 roku z kapelą rozstał się Des Kensel, perkusista i współzałożyciel formacji. Jego miejsce zajął Coady Willis z Big Business.

High On Fire powstał w 1998 roku w Oakland w Kalifornii - zespół powołał do życia Matt Pike pół roku po rozpadzie Sleep. Debiutancki album, pt. "The Art of Self Defense", ukazał się w 2000 roku.

Tagi: High On Fire
Komentarze
Dodaj komentarz »