zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Alcest wystąpi w Warszawie

24.02.2024 15:18  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Alcest zapowiedział trasę, w ramach której promować będzie album "Les chants de l'aurore". W Polsce zaplanowano jeden koncert - odbędzie się on 24 listopada 2024 roku w klubie "Proxima" w Warszawie.

"Les chants de l'aurore" to siódmy longplay studyjny w dorobku Alcest. Ukaże się on 21 czerwca 2024 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na płytę trafi siedem kompozycji. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w czerwcu 2023 roku. Partie bębnów Winterhalter wbił w "Drudenhaus Studio", z kolei ścieżki wokalne Neige zarejestrował w wiejskim kościele. Okładkę namalował Yoann Lossel.

Alcest powstał w 1999 roku jako blackmetalowy projekt wokalisty i multiinstrumentalisty Neige'a. Wkrótce muzyk zaangażował do pomocy gitarzystę La Sale Famine de Valfunde z Peste Noire oraz basistę Argotha. Debiutancka demówka, pt. "Tristesse hivernale", ukazała się w 2001 roku na kasecie magnetofonowej. Po roku współpracy Neige rozstał się dotychczasowym składem i przez niemal dekadę kontynuował działalność sam. W tym czasie styl gry Alcest ewoluował w stronę post-metalu i shoegaze. W 2009 roku do zespołu dołączył perkusista Winterhalter.

24.11 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 109 zł (I pula), 119 zł (II pula) i 130 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Alcest
Komentarze
Dodaj komentarz »