zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Anette Olzon wyda "Rapture"

24.02.2024 09:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Anette Olzon i Frontiers Music srl na Facebooku

Trzeci album solowy Anette Olzon będzie nosił tytuł "Rapture". Materiał ukaże się 10 maja 2024 roku, na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Frontiers Music srl. Jako pierwszy singiel opublikowano "Heed the Call".

Szwedka Anette Olzon zdobyła największą sławę z grupą Nightwish, której wokalistką była w latach 2007-2012. Udzielała się też w formacji Alyson Avenue, tworzyła duety The Dark Element z Janim Liimatainenem i Allen/Olzon z Russellem Allenem, a także zaśpiewała na albumie "Heart Healer" Magnusa Karlssona.

Pierwszym długograjem w solowym dorobku wokalistki był wydany w 2014 roku "Shine". Album miał charakter popowo-rockowy. Na opublikowany w 2021 roku "Strong" trafił materiał cięższy i szybszy.

Sesja nagraniowa "Rapture" odbyła się w "Stunt Guitar Studio", "Oldbarn Drumstudio" i "Hansen Studios". Autorami i producentami materiału są Anette Olzon i Magnus Karlsson, który pełnił też obowiązki gitarzysty, basisty i klawiszowca. Na perkusji zagrał Anders Kollerfors. Partie growlingu wykonał Johan Husgafvel - mąż Anette Olzon, udzielający się dawniej w Pain. Miksami i masteringiem zajął się Jacob Hansen.

Lista utworów:

1. Heed the Call
2. Rapture
3. Day of Wrath
4. Requiem
5. Arise
6. Take a Stand
7. Cast Evil Out
8. Greedy World
9. Hear My Song
10. Head Up High
11. We Search for Peace

Tagi: Anette Olzon
Komentarze
Dodaj komentarz »