zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Cradle of Filth wróci do Polski w sierpniu 2024 roku

25.02.2024 09:05  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Cradle of Filth zapowiedział kolejną część trasy "Necromantic Fantasies Beyond the Pale 2024". W jej ramach zespół powróci do Polski na dwa koncerty. Odbędą się one 5 sierpnia we Wrocławiu i 6 sierpnia w Katowicach. W charakterze gościa specjalnego zaprezentuje się Butcher Babies.

Cradle of Filth, Warszawa 22.02.2024, fot. Wojtek Dobrogojski
Cradle of Filth, Warszawa 22.02.2024, fot. Wojtek Dobrogojski

Dyskografię Cradle of Filth zamyka koncertowy album, zatytułowany "Trouble and Their Double Lives". Ukazał się on 28 kwietnia 2023 roku, pod egidą Napalm Records. Na wydawnictwie znalazło się szesnaście wykonań koncertowych pochodzących z różnych występów, które miały miejsce na przestrzeni od 2014 do 2019 roku. Repertuar wzbogacony został o dwie premierowe kompozycje: "She Is a Fire" i "Demon Prince Regent" - powstały one już po sesji nagraniowej do "Existence Is Futile". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Scott Atkins.

Cradle of Filth powstał w 1991 roku w Suffolk. W skład weszli Dani Filth na wokalu, Jon Pritchard na basie, Darren Gardner na perkusji oraz bracia Paul i Benjamin Ryan na gitarze i klawiszach. Rok później do grupy dołączył Robin Graves w charakterze drugiego gitarzysty i jako sekstet Brytyjczycy zarejestrowali swoją debiutancką demówkę, pt. "Invoking the Unclean". Wkrótce kapelę opuścił Jon Pritchard, a obowiązki basisty przejął Robin Graves. Jednocześnie na stanowisko drugiego gitarzysty zaangażowany został Paul Allender.

Po podpisaniu kontraktu z Tombstone Records Cradle of Filth rozpoczął pracę nad swoim pierwszym longplayem studyjnym, który miał nosić tytuł "Goetia". Kiedy wytwórnia niespodziewanie zbankrutowała, zabrakło funduszy na opłacenie studia i w rezultacie większość ścieżek z sesji została przez pracowników studia wymazana. "The Principle of Evil Made Flesh" - pierwsze pełnoprawne wydawnictwo grupy, już z Nicholasem Barkerem na perkusji - ujrzał światło dzienne w marcu 1994 roku nakładem Cacophonous Records.

Amerykańska grupa Butcher Babies promować będzie swój czwarty i piąty longplay studyjny, pt. "Eye for an Eye... / ...'Til the World's Blind". Ukazały się one 7 lipca 2023 roku jako podwójne wydawnictwo. Produkcją materiału zajęli się Matt Good i Josh Schroeder. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Craig Mabbitt z Escape the Fate, Andy James z Five Finger Death i Chad Gray z Mudvayne.

Metalowy Butcher Babies powstał w 2009 roku w Los Angeles z inicjatywy dwóch wokalistek: Heidi Shepherd i Carli Harvey. Dołączyli do nich: gitarzysta Henry Flury, basista Jason Klein i perkusista Chris Warner. Na trzecim albumie grupy - "Lilith" z 2017 roku - bębnił już Chase Brickenden. Trzy lata później Jasona Kleina na stanowisku basisty zastąpił Ricky Bonazza.

5.08 - Wrocław, "A2"
6.08 - Katowice, "Fabryka Porcelany"

Komentarze
Dodaj komentarz »