zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Wideo z tekstem do "The Serpent and the King" Judas Priest

26.02.2024 09:13  autor: Verghityax, źródło: profil Judas Priest na Facebooku

Judas Priest zaprezentował wideo z tekstem do "The Serpent and the King", czwartego singla ze swojego dziewiętnastego longplaya studyjnego, pt. "Invincible Shield". Wydawnictwo ukaże się 8 marca 2024 roku.

W lutym 2020 roku gitarzysta Richie Faulkner opublikował zdjęcie ze studia, na którym towarzyszą mu Rob Halford i Glenn Tipton. W opisie zamieścił informację, że Judas Priest rozpoczął proces komponowania materiału na następcę "Firepower" z 2018 roku. 14 października 2023 roku światło dzienne ujrzał singiel "Panic Attack".

Dyskografię Judas Priest zamyka "Firepower", osiemnasty longplay studyjny w dorobku zespołu. Do współpracy zaproszeni zostali producenci Tom Allom i Andy Sneap oraz inżynier dźwięku Mike Exeter. Sesja nagraniowa odbyła się w Worcestershire. Miksy i mastering wykonano w "Backstage Recording Studios". Premiera albumu miała miejsce 9 marca 2018 roku, pod egidą Epic Records.

Gitarzysta Glenn Tipton zrezygnował w lutym 2018 roku z grania koncertów na czas nieokreślony. Powodem jest postępująca choroba Parkinsona, którą zdiagnozowano u muzyka dziesięć lat temu. Na potrzeby występów zastępuje go Andy Sneap, producent muzyczny, a także gitarzysta takich formacji jak Sabbat i Hell.

Przypominamy, że Judas Priest zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której zagra również w Polsce. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 30 marca 2024 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie. Na scenie zaprezentują się ponadto Saxon i Uriah Heep.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Wideo z tekstem do "The Serpent and the King" Judas Priest
Manner (gość, IP: 46.205.211.*), 2024-02-27 23:31:29 | odpowiedz | zgłoś
Mam podobne wrażenie, ten wokal ewidentnie jest podciągnięty w studio. Tak obecnie Halford nie brzmi o czym można przekonać się na żywo. No cóż, to nie pierwszy raz kiedy JP zarówno na scenie, jaki i live mocno wspierali się technologią a nawet ukrtymi muzykami (choćby trasa Fuel for Live).
re: Wideo z tekstem do "The Serpent and the King" Judas Priest
starbreaker (wyślij pw), 2024-02-27 23:23:59 | odpowiedz | zgłoś
Mam takie dziwne podejrzenie że świetny wokal Roba w tym utworze został nieco "podrasowany" przy pomocy AI. Przecież on już takiego głosu po prostu nie ma. Niemniej jednak mnie osobiście się podoba. Efekt jest doskonały; Halford śpiewa prawie jak w czasach "Ram it down" i "Painkillera"!