zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Motorowl wróci do Polski w marcu

28.02.2024 14:24  autor: Verghityax, źródło: Astral Entertainment

Rockowy Motorowl powróci do Polski na dwa koncerty. Odbędą się one 1 marca 2024 roku w Poznaniu i 2 marca w Łodzi. W obu miastach przed Motorowl zagrają rodzime grupy Death Denied i Extensa.

Motorowl to niemiecka formacja inspirująca się hard rockiem, stoner rockiem i muzyką psychodeliczną. Kwintet odwiedzi Polskę ze swoim trzecim longplayem studyjnym, zatytułowanym "This House Has No Center". Ukazał się on 16 lutego 2024 roku, pod egidą Supreme Chaos Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał powstał w "Off the Road Studio". Miksami i masteringiem zajął się Pieter Kloos, okładkę przygotował Michael Weinlein.

Motorowl rozpoczął działalność w 2014 roku. Kapelę utworzyli Max Hemmann na gitarze i wokalu, Vinzenz Steiniger na drugiej gitarze, Tim Camin na basie, Martin Scheibe na perkusji i Daniel Dettlev na klawiszach. W 2016 roku zespół zadebiutował albumem "Om Generator".

Death Denied ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Through Waters, Through Flames". Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w lutym 2021 roku w stołecznym "Nebula Studio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda. Materiał ukazał się 7 kwietnia 2022 roku, pod egidą Sarcophagus Records.

Death Denied powstał w 2009 roku. Od początku trzon grupy stanowią Tasior na gitarze i Vincent na basie. Jeszcze w 2009 roku światło dzienne ujrzała debiutancka demówka, pt. "Booze'n'Roll". Wkrótce do składu dołączył wokalista Szafar i to z nim zespół nagrał EP-kę "Appetite for Booze". Po rozstaniu z Szafarem w 2012 roku za mikrofon powrócił Tasior. Pierwszy longplay studyjny Death Denied, zatytułowany "Transfuse the Booze", ukazał się 5 czerwca 2014 roku.

Instrumentalna Extensa pochodzi z Poznania i łączy w swojej twórczości sludge metal z post-metalem. 24 listopada 2023 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny tria, zatytułowany po prostu "Extensa". Na płytę trafiło osiem kompozycji, które zespół zarejestrował pod okiem Marcina Klimczaka.

1.03 - Poznań, "Pod Minogą"
Start: 19:00
Bilety: 40 zł

2.03 - Łódź, "Przestrzeń"
Start: 19:00
Bilety: 40 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »