zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Clawfinger i Sick of It All na "Pol'and'Rock Festival"

28.02.2024 09:02  autor: Verghityax, źródło: polandrockfestival.pl

Do składu tegorocznej edycji "Pol'and'Rock Festival" dołączyły formacje Clawfinger i Sick of It All. Wcześniej swój udział potwierdzili: Motionless in White, Electric Callboy, Kasia Kowalska, The Warning, Less Than Jake, Myrath i Celkilt. Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 sierpnia 2024 roku na terenie dawnego lotniska w Broczynie koło Czaplinka.

W 2017 roku szwedzki Clawfinger - po dziesięciu latach studyjnego milczenia - powrócił z singlem "Save Our Souls". Od tego czasu ukazały się jeszcze dwa single: "Tear You Down" i "Environmental Patients".

Clawfinger oficjalnie zakończył działalność w 2013 roku na czeskim festiwalu "Brutal Assault". Od tego czasu zespół grywa okazjonalne koncerty. Grupa ma na swoim koncie siedem longplayów studyjnych, z których ostatni, "Life Will Kill You", miał swoją premierę w 2007 roku za sprawą Locomotive Records.

Clawfinger powstał w 1989 roku w Sztokholmie z inicjatywy wokalisty Zaka Tella i klawiszowca Jocke Skoga - muzycy poznali się w szpitalu, gdzie razem pracowali. Rok później skład uzupełnili dwaj norwescy gitarzyści: Bard Torstensen i Erlend Ottem, a w 1992 roku do Clawfinger dołączyli basista Andra Skaug i perkusista Morten Skaug. Jako sekstet grupa nagrała i wypuściła swój debiutancki album studyjny, pt. "Deaf Dumb Blind".

Obecnie w skład kapeli z piewrotnego składu wchodzą Zak Tell, Jocke Skog, Bard Torstensen i Andre Skaug. Gitarzysta Erlend Ottem odszedł w 2003 roku, jednak formacja nie zaangażowała nikogo na jego miejsce. Od 2008 roku pozycję perkusisty piastował Micke Dahlen.

Sick of It All nadal ogrywa swój dwunasty longplay studyjny, pt. "Wake the Sleeping Dragon!". Trafił on do sprzedaży 2 listopada 2018 roku. Materiał muzycy nagrali pod okiem Jerry'ego Farleya. Miksami i masteringiem zajął się Tue Madsen. Okładkę wykonał wieloletni współpracownik Ernie Parada. W sesji gościnnie udział wzięli Tim McIlrath z Rise Against i Chuck Ragan z Hot Water Music.

Sick of It All powstał w 1986 roku z inicjatywy braci Lou i Pete'a Kollerów. Skład uzupełnili David Lamb na perkusji i Mark McNeely na basie. Swój pierwszy koncert Amerykanie zagrali 17 maja - miesiąc po założeniu kapeli - w "Right Track Inn". Krótko po tym wydarzeniu z zespołu wypisali się Lamb i McNeely. Ich miejsce zajęli odpowiednio Armand Majidi i Rich Cipriano. Rok później kwartet wypuścił debiutancką demówkę i zaczął regularnie występować w klubie "CBGB". Wkrótce wytwórnia Relativity Records zaproponowała formacji kontrakt płytowy. W rezultacie 12 lipca 1989 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay Sick of It All, pt. "Blood, Sweat and No Tears".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Clawfinger i Sick of It All na "Pol'and'Rock Festival"
Amorphous (gość, IP: 46.205.211.*), 2024-02-28 11:59:42 | odpowiedz | zgłoś
Mocno rozważam obecność.