zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 13 kwietnia 2024

Draconian zagra w Warszawie i Krakowie

29.02.2024 09:06  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Draconian świętować będzie jubileusz trzydziestej rocznicy rozpoczęcia działalności. Z tej okazji zespół wyruszy w trasę w towarzystwie Nailed to Obscurity i Fragment Soul. W Polsce formacje zagrają dwukrotnie: 31 października 2024 roku w Warszawie i 11 listopada w Krakowie.

Draconian, fot. Chad Michael Ward
Draconian, fot. Chad Michael Ward

W maju 2022 roku Lisa Johansson wróciła do Draconian po jedenastu latach przerwy. Poprzednia wokalistka - Heike Langhans - postanowiła rozstać się z grupą, aby poświęcić się życiu rodzinnemu i swoim pozostałym projektom.

Lisa Johansson przyłączyła się do Draconian w 2001 roku. Zadebiutowała w kapeli na demówce "Dark Oceans We Cry" z 2002 roku. Później nagrała z formacją jeszcze pięć longplayów studyjnych.

Dyskografię Draconian zamyka "Under a Godless Veil", siódmy longplay studyjny w dorobku zespołu. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 30 października 2020 roku, za sprawą Napalm Records. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku w "Studio Grondahl", gdzie Jerry Torstensson wbił ślady bębnów. Produkcją zajął się Karl-Daniel Liden. Zdjęcie na okładkę wykonała Natalia Drepina.

Nailed to Obscurity nadal ogrywa "Black Frost", swój czwarty longplay studyjny. W celu zarejestrowania materiału, składającego się z siedmiu kompozycji, muzycy powrócili do "Woodshed Studio", gdzie powstał ich poprzedni album, pt. "King Delusion". Do produkcji ponownie zaangażowany został V. Santura z Triptykon. Okładkę przygotował Santiago Caruso. Płyta ukazała się 11 stycznia 2019 roku.

Fragment Soul to grecka formacja wykonująca progresywny metal. W 2021 roku zespół zadebiutował albumem "Axiom of Choice". Obecnie muzycy promują EP-kę "Galois Paradox". Jej premiera miała miejsce 23 lutego 2023 roku. Jest to wydawnictwo koncepcyjne nawiązujące do postaci francuskiego matematyka Evariste Galois.

31.10 - Warszawa, "Hydrozagadka"
11.11 - Kraków, "Hype Park"

Komentarze
Dodaj komentarz »