zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Sacriversum wystąpi w Skarżysku-Kamiennej i Wrocławiu

29.02.2024 19:04  autor: Verghityax, źródło: Bloodstock Metal 2 the Masses Poland

Sacriversum zaplanował dwa koncerty na marzec 2024 roku: 2 marca w Skarżysku-Kamiennej i 3 marca we Wrocławiu. Odbędą się one w ramach konkursu "Bloodstock Metal 2 the Masses Poland". W Skarżysku-Kamiennej dodatkowo zagrają Setheist, Sars, Kingdom of Rock i Synapsa, z kolei we Wrocławiu zaprezentują się Czarny Bez, Datura, Netherless, Methopia i Misscore.

Reaktywowany Sacriversum wypuścił 1 grudnia 2023 roku koncertowy album, pt. "The Light of the Live Storm - Live in Lodz 2022". Wydawcą została Deformeathing Production. Na płycie znalazł się zapis występu, który miał miejsce 22 października 2022 roku w łódzkiej "Klubopiwiarni". Zespół wykonał wówczas dziesięć utworów z różnych etapów swojej działalności.

Sacriversum reaktywował się w 2022 roku po siedemnastu latach przerwy. Z poprzedniego składu powrócili Remo na basie i wokalu, Baran na klawiszach i MacKozer na gitarze. Nowym perkusistą formacji został Janek Traciński.

Sacriversum powstał w 1992 roku w Łodzi. Grupę - początkowo wykonującą death metal - założyli basista i wokalista Remo, gitarzysta Herszt i perkusista Ślepy. Jeszcze w tym samym roku trio wypuściło debiutancką demówkę, pt. "Dreams of Destiny", a wkrótce do kapeli dołączył klawiszowiec Baran. W czerwcu 1994 roku Sacriversum - już jako kwartet - przyjechał do "Beat Music Center" w Katowicach, by zarejestrować tu materiał na swój pierwszy longplay studyjny, pt. "The Shadow of the Golden Fire". Produkcją zajął się Krzysztof Stasiak, dawny basista Kata. Na późniejszym etapie działalności zespół zmienił styl na metal gotycki, poszerzając brzmienie o żeńskie wokale.

2.03 - Skarżysko-Kamienna, "Semafor" (+ Setheist, Sars, Kingdom of Rock i Synapsa)

3.03 - Wrocław, "Liverpool" (+ Datura, Netherless, Methopia i Misscore)

Komentarze
Dodaj komentarz »