zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Blaze of Perdition i Sunnata na "Summer Dying Loud"

1.03.2024 09:20  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Blaze of Perdition, Sunnata, Lili Refrain i Kryształ. Wcześniej swój udział potwierdziły Overkill, Moonspell, Primordial, Borknagar, Ufomammut, Messiah, Chapel of Disease, Masacre, Koldbrann, Schizma, Sztylety i Asteriae. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 7 września 2024 roku na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Blaze of Perdition nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, pt. "The Harrowing of Hearts". Z myślą o wydawnictwie zespół przygotował sześć autorskich kompozycji oraz cover "Moonchild" Fields of the Nephilim. Okładkę wykonała Izabela Grabda. Premiera płyty miała miejsce 14 lutego 2020 roku za sprawą Metal Blade Records.

Sunnata promować będzie swój piąty longplay studyjny, pt. "Chasing Shadows". Ukaże się on 20 kwietnia 2024 roku. Sesja nagraniowa do "Chasing Shadows" rozpoczęła się 11 listopada 2023 roku w "W Dobrym Tonie Studio" i zajęła niemal dwa tygodnie. Sam proces komponowania trwał dwa lata. Miksami i masteringiem zajął się Marcin Buźniak. Na płytę trafi jedenaście kompozycji.

Sunnata powstała w 2013 roku w Warszawie - wcześniej ten sam skład funkcjonował pod nazwą Satellite Beaver. Debiutancki singiel kwartetu, pt. "Asteroid", ujrzał światło dzienne w styczniu 2014 roku. Dwa miesiące później formacja wydała własnym sumptem "Climbing the Colossus", swój pierwszy longplay.

Lili Refrain to włoska artystka, grająca minimalistyczną mieszankę folku i rocka psychodelicznego. Korzysta przy tym ze swojego wokalu, gitary, instrumentów perkusyjnych i loopów, które tworzy w czasie rzeczywistym, bez posiłkowania się samplami. W 2007 roku zadebiutowała albumem, zatytułowanym po prostu "Lili Refrain". Następnie wypuściła longplaye "9" i "Kawax". Ostatnim dokonaniem w jej dorobku jest longplay "Mana", wydany 21 kwietnia 2022 roku.

Post-punkowy Kryształ zadebiutował 14 października 2022 roku albumem studyjnym, zatytułowanym po prostu "Kryształ". Składający się z dziewięciu kompozycji materiał nagrano w "Dwa Domy Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Michał Kupicz.

Kryształ powstał we wrześniu 2021 roku. W skład zespołu wchodzą Iurii Kasianenko na wokalu, Hubert Kos na gitarze, Kubczak Dobrzyński na basie i Jakub Didkowski i perkusji.

Karnety na "Summer Dying Loud 2024" nabyć można w cenie 350 zł, a bilety jednodniowe w cenie 169,50 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 64 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »