zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 20 lipca 2024

Harmonogram koncertu Enslaved, Svalbard i Wayfarer

22.03.2024 09:38  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Organizator warszawskiego koncertu Enslaved, Svalbard i Wayfarer udostępnił jego harmonogram. Wydarzenie odbędzie się 24 marca 2024 roku w klubie "Proxima" w Warszawie.

Enslaved, Aleksandrów Łódzki 7.09.2023, fot. Verghityax
Enslaved, Aleksandrów Łódzki 7.09.2023, fot. Verghityax

19:30: Wayfarer
20:15: Svalbard
21:30: Enslaved

Enslaved promować będzie swój szesnasty longplay studyjny, zatytułowany "Heimdal". Premiera płyty miała miejsce 3 marca 2023 roku, pod banderą Nuclear Blast. Na "Heimdal" znalazło się siedem kompozycji. Wokale i większość partii instrumentalnych zespół zarejestrował w "Solslottet Studios" w Bergen. Ścieżki gitary prowadzącej powstały w "Conclave & Earshot Studio". Miksami zajął się Jens Bogren, za mastering odpowiada Tony Lindgren.

Enslaved powstał w miejscowości Haugesund w 1991 roku z inicjatywy Ivara Bjornsona i Grutle Kjellsona. Choć skład grupy kilkukrotnie ulegał zmianom, dwaj muzycy niezmiennie stanowią trzon formacji. Norwegowie dorobili się szesnastu longplayów studyjnych, ośmiu koncertowych i czterech EP-ek.

Svalbard to post-hardcore'owa formacja z Wielkiej Brytanii. Zespół ogrywa obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "The Weight of the Mask". Składający się z dziewięciu kompozycji materiał powstał w "The Ranch Production House". Produkcją i miksami zajął się Lewis Johns, za mastering odpowiada Grant Berry. Premiera odbyła się 6 października 2023 roku, pod szyldem Nuclear Blast.

Amerykańska formacja Wayfarer promować będzie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "American Gothic". Ujrzał on światło dzienne 27 października 2023 roku, pod egidą Profound Lore Records. Na wydawnictwie znalazło się osiem kompozycji. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Arthur Rizk. Okładkę przygotował Aaron Horkey.

Wayfarer to formacja z Denver łącząca black metal z amerykańskim folkiem. Projekt powstał w 2011 roku. Od początku przewodzi mu gitarzysta Shane McCarthy, znany również z występów ze swymi rodakami z Cobalt. Pierwotnie Wayfarer funkcjonował jako duet, uzupełniany przez gitarzystę Tannera Rezabeka. Swoją debiutancką demówkę z 2012 roku muzycy nagrali z pomocą automatu perkusyjnego. Gdy dwa lata później światło dzienne ujrzał longplay "Children of the Iron Age", Wayfarer był już pełnoprawnym zespołem.

24.03 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 125 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »