zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Cannibal Corpse i Immolation we Wrocławiu

26.03.2024 15:09  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Cannibal Corpse, Immolation, Municipal Waste i Schizophrenia zapowiedziały trasę koncertową po Europie. W jej ramach zaplanowano jeden występ w Polsce - odbędzie się on 9 października 2024 roku w klubie "A2" we Wrocławiu.

Cannibal Corpse, Kraków 30.03.2023, fot. Justyna Kamińska
Cannibal Corpse, Kraków 30.03.2023, fot. Justyna Kamińska

Cannibal Corpse ogrywa obecnie swój szesnasty longplay studyjny, zatytułowany "Chaos Horrific". Ukazał się on 22 września 2023 roku, pod egidą Metal Blade Records. Na wydawnictwie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Mana Recording Studios" na Florydzie. Produkcją i miksami zajął się Erik Rutan, który wcześniej współpracował z zespołem przy "Kill", "Evisceration Plague", "Torture", "Red Before Black" i "Violence Unimagined". Za mastering odpowiada Alan Douches. Okładkę wykonał Vince Locke pracujący z formacją od 1990 roku.

W 2020 roku Erik Rutan, dotychczas wspomagający zespół na żywo, oficjalnie objął stanowisko gitarzysty, zastępując tym samym Pata O'Briena.

Pierwotny skład grupy utworzyli w 1988 roku Alex Webster na basie, Paul Mazurkiewicz na bębnach, Chris Barnes na wokalu oraz Jack Owen i Bob Rusay na gitarach. Pomimo zmian na stanowiskach gitarzystów i wokalisty, Cannibal Corpse utrzymał się w czołówce świata death metalu.

Immolation, Kraków 26.09.2017, fot. Verghityax
Immolation, Kraków 26.09.2017, fot. Verghityax

Immolation nadal ogrywa swój jedenasty longplay studyjny, zatytułowany "Acts of God". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 18 lutego 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Sesję nagraniową do następcy "Atonement" Immolation rozpoczął 1 sierpnia 2021 roku. Materiał zarejestrowany został w "Millbrook Sound Studios" z pomocą wieloletniego współpracownika zespołu - Paula Orofino. Miksami i masteringiem zajął się Zack Ohren. Okładkę przygotował Eliran Kantor.

Immolation powstał w 1988 roku na zgliszczach nowojorskiego Rigor Mortis - nową grupę powołali do życia gitarzyści Robert Vigna i Tom Wilkinson. Skład uzupełnili Ross Dolan na basie i wokalu oraz Neal Boback na perkusji. Jeszcze w tym samym roku kwartet zrealizował swoją debiutancką demówkę. W 1989 roku formację opuścił Neal Boback. Jego miejsce zajął Craig Smilowski i Amerykanie udali się do niemieckiego "Musiclab Studios", aby tam zarejestrować swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Dawn of Possession". Album ukazał się 16 lipca 1991 roku za sprawą R/C Records, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem.

Municipal Waste, Kraków 14.06.2023, fot. Justyna Kamińska
Municipal Waste, Kraków 14.06.2023, fot. Justyna Kamińska

Municipal Waste promuje obecnie swój siódmy longplay studyjny, pt. "Electrified Brain". Ukazał się on 1 lipca 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na albumie znalazło się czternaście kompozycji, które wyprodukował Arthur Rizk. W utworze "The Bite" gościnnie zaśpiewał Blaine Cook z Denial Fiend, z kolei w "Putting on Errors" wystąpił Mark Greenway z Napalm Death. Za mastering materiału odpowiada Joel Grind. Okładkę przygotował James Bousema.

Zespół powstał w 2001 roku w Richmond. Od początku trzon grupy tworzą wokalista Tony Foresta i gitarzysta Ryan Waste. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "Municipal Waste", ukazała się jeszcze w 2001 roku. Po wydaniu kilku splitów i jednego longplaya studyjnego, muzycy otrzymali propozycję kontraktu od Earache Records. Pod szyldem wytwórni Digby'ego Pearsona Amerykanie zrealizowali trzy albumy studyjne, by następnie dołączyć do stajni Nuclear Blast.

Belgijska Schizophrenia gra mieszankę thrash i death metalu. Kwartet wypuścił w 2020 roku debiutancką EP-kę, pt. "Voices", a dwa lata później longplay studyjny, zatytułowany "Recollections of the Insane". W lutym 2023 roku zespół wydał kolejną EP-kę: "Chants of the Abyss". Znalazło się na niej sześć coverów - formacja sięgnęła do repertuaru Judas Priest, Slayer, Exodus, Morbid Angel, Misfits i GBH.

Bilety na wrocławski koncert Cannibal Corpse, Immolation, Municipal Waste i Schizophrenia trafią do sprzedaży 28 marca o godzinie 12:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »