zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 kwietnia 2024

Darkness na siódmej edycji "Black Silesia Festival"

30.03.2024 09:12  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Do składu siódmej edycji "Black Silesia Festival" dołączyła thrashmetalowa formacja Darkness - będzie to pierwsza wizyta zespołu w Polsce. Wcześniej swój udział potwierdziły Cirith Ungol, Whiplash, Unpure, Night Demon, Adorior i Omegavortex. Festiwal odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca 2024 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Darkness promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Blood on Canvas". Ukaże się on 26 kwietnia 2024 roku, pod banderą Massacre Records. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Rambado Recording Studios". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Cornelius Rambadt.

W lutym 2024 roku zespół poinformował, że do składu dołączył gitarzysta Dominik Rothe z Taskforce Toxicator. Zajął on miejsce Meika Heitkampa, który udzielał się w kapeli od 2013 roku.

Darkness powstał w 1984 roku w Essen. Grupę utworzyli Andreas "Lacky" Lakaw na perkusji i wokalu, Andreas "Skull" Becker na gitarze oraz Hartmut "Agony" Schoner na basie - zainspirował ich koncert Destruction i Kreator, w którym uczestniczyli. Wkrótce skład uzupełnił Uwe "Damager" Christoffers i w 1985 roku kwartet opublikował swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną "The Evil Curse". Po wypuszczeniu materiału Damager opuścił formację. Kolejną demówkę, pt. "Iron Force", Niemcy nagrali jako trio. W 1986 roku Darkness na krótko się rozpadł i Lacky wskrzesił projekt z nowymi muzykami - do bębniarza dołączyli wokalista Oliver "Olli" Fernickel, gitarzysta Pierre Danielczyk i basista Detlef Bartfeld. Razem zarejestrowali oni trzy demówki, zanim w 1987 roku zaangażowali drugiego gitarzystę w osobie Arnda Klinka. Jeszcze w tym samym roku kwintet wszedł do studia, by zrealizować swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Death Squad". Wydany nakładem Tales of Thrash album okazał się najważniejszym dokonaniem w karierze zespołu.

Po sesji nagraniowej do "Death Squad" Detlefa Bartfelda na basie zastąpił Thomas Becker. W styczniu 1988 roku muzycy udali się do "Zuckerfabrik Studios" w Stuttgarcie, gdzie zarejestrowali swój drugi album, pt. "Defenders of Justice". Następnie Thomas Becker przeszedł do Holy Moses i kapela musiała znaleźć nowego basistę - został nim Timo Ohlke. W 1989 roku z Darkness rozstali się Oliver Fernickel i Pierre Danielczyk. Wkrótce za mikrofonem stanął Rolf Druschel z Preacher i w czwórkę Niemcy nagrali "Conclusion & Revival". W 1991 roku Darkness zakończył działalność.

W 2004 roku Lacky i Arnd powrócili do grania, pod nazwą Eure Erben. Od 2013 roku formacja znów zaczęła funkcjonować jako Darkness.

Komentarze
Dodaj komentarz »