zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Dymna Lotva, Varmia i Three Eyes of the Void na "Metal Mine Festival"

29.03.2024 19:29  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Mine" na Facebooku

Do składu szóstej edycji "Metal Mine Festival" dołączyli Dymna Lotva, Varmia, Three Eyes of the Void i Joanna Lacher. Wcześniej swój udział potwierdziły Watain, Destroyer 666, Vomitory, Furia, Obscure Sphinx, Dom Zły, Mephorash, Gutalax, Nytt Land, Hideous Divinity, Bipolar Architecture, polska Arkona, Morrath, Pleń, Sewer Dwellers, Trylion, In the Name of God i Serpents. Festiwal odbędzie się w dniach od 22 do 24 sierpnia 2024 roku na terenie "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia" w Wałbrzychu.

Dymna Lotva to białoruska formacja łącząca w swojej twórczości doom metal i post-metal. Obecnie kwartet promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Land Under the Black Wings: Blood". Jego premiera miała miejsce 4 sierpnia 2023 roku. Jeszcze w tym samym roku do zespołu dołączyli nowi gitarzyści: Gazon i Mikita.

Varmia promować będzie swój czwarty longplay studyjny, pt. "nie nas widzę". Premiera płyty miała miejse 16 czerwca 2023 roku, pod egidą M-Theory Audio. Album dostępny jest na CD, winylu i w formacie cyfrowym. Na "nie nas widzę" znalazło się dwanaście kompozycji.

Varmia powstała w 2016 roku w Olsztynie. Debiutancki album kapeli, pod tytułem "Z mar twych", ukazał się 28 lutego 2017 roku.

Three Eyes of the Void to blackmetalowy projekt z Kijowa. Powołali go do życia Dmytro Kvashnin na wokalu, gitarze i basie oraz Alexander Kasiarum na perkusji. Duet zadebiutował EP-ką "The Moment of Storm". Ukazała się ona 4 grudnia 2017 roku.

W 2021 roku Dmytro Kvashnin, obecnie rezydujący w Gdańsku, zaangażował do współpracy nowych muzyków. Do Three Eyes of the Void dołączyli Arek Niziołek na perkusji, Marcin Urban na gitarze i Jakub Milszewski na basie. Obecnie zespół promuje swój pierwszy longplay studyjny, pt. "The Atheist". Miał on premierę 27 października 2023 roku, pod egidą Folter Records.

Joanna Lacher, dawna basistka i wokalistka Percival Schuttenbach, przyjedzie ze swoim solowym projektem folkowym. Obecnie artystka promuje swój debiutancki album, zatytułowany "Królowa Lasu". Składający się z dwunastu kompozycji materiał ukazał się w 2020 roku. Produkcją zajął się Michał Niecikowski.

Karnety trzydniowe na "Metal Mine Festival" nabyć można w cenie 283,50 zł. Koszt karnetu z dostępem do pola namiotowego to 325,50 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »