zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 21 kwietnia 2024

Kwietniowe koncerty Homo Twist

1.04.2024 14:55  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Reaktywowany Homo Twist zapowiedział trzy koncerty na kwiecień 2024 roku. Odbędą się one 12 kwietnia w klubie "Proxima" w Warszawie, 13 kwietnia w klubie "Tama" w Poznaniu i 14 kwietnia w klubie "Zaklęte Rewiry" we Wrocławiu.

Maciej Maleńczuk reaktywował Homo Twist w 2023 roku po piętnastu latach przerwy. Do współpracy zaprosił nowych muzyków: basistę Dominika Wywrockiego i perkusistę Wiesława Jamioła.

Homo Twist powstał w 1990 roku w Krakowie. Kapelę utworzyli Maciej Maleńczuk na gitarze i wokalu, Leszek Kowal na basie i Grzegorz Schneider na perkusji. Trzy lata później trio zrealizowało swój debiutancki album, pt. "Cały ten seks". Ukazał się on w kwietniu 1994 roku. Wkrótce po sesji nagraniowej z zespołem rozstała się sekcja rytmiczna. W rezultacie Maciej Maleńczuk zaangażował basistę Franza Dreadhuntera i perkusistę Artura Hajdasza. W 1995 roku formacja weszła do krakowskiego studia "Grelkom", gdzie zarejestrowała materiał na swój drugi longplay, zatytułowany po prostu "Homo Twist". Płyta nominowana była do nagrody "Fryderyka" w pięciu kategoriach. W 1996 roku Franza Dreadhuntera zastąpił Olaf Deriglasoff. W odświeżonym składzie grupa udała się do studia "S4" w Warszawie, by nagrać album "Moniti Revan". W roku 2000 Homo Twist zagrał pożegnalną trasę koncertową.

Po czterech latach Homo Twist wznowił działalność. Tym razem Maciej Maleńczuk zwerbował Titusa z Acid Drinkers na basie, Tomka Dominika na perkusji, Kubę Rutkowskiego na gitarze i Piotra Lewickiego na klawiszach. Owocem tej współpracy był longplay "Demonologic". Ostatnia płyta, pt. "Matematyk", ujrzała światło dzienne w 2008 roku. W kwietniu 2009 roku kapela rozwiązała się.

12.04 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 98 zł

13.04 - Poznań, "Tama"
Bilety: 98 zł

14.04 - Wrocław, "Zaklęte Rewiry"
Bilety: 98 zł

Tagi: Homo Twist
Komentarze
Dodaj komentarz »