zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 21 kwietnia 2024

Lenny Kravitz pokazał wideo do "Human"

1.04.2024 09:33  autor: Verghityax, źródło: profil Lenny'ego Kravitza na Facebooku

Lenny Kravitz wypuścił teledysk do "Human", drugiego singla ze swojego dwunastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Blue Electric Light". Datę premiery wydawnictwa wyznaczono na 24 maja 2024 roku, pod egidą Roxie Records i BMG.

Na "Blue Electric Light" znajdzie się dwanaście kompozycji. Materiał powstał na Bahamach, większość ścieżek instrumentalnych muzyk nagrał osobiście. Ponadto w sesji udział wziął wieloletni współpracownik Craig Ross.

Poprzedni album Lenny'ego Kravitza, pt. "Raise Vibration" trafił do sprzedaży 7 września 2018 roku. Na zawartość płyty składa się dwanaście autorskich kompozycji. Do roli producenta zaproszony został Henry Hirsch, z którym Lenny Kravitz zarejestrował albumy: "Let Love Rule", "Mama Said", "Are You Gonna Go My Way" i "Circus".

Lenny Kravitz przyszedł na świat jako jedyne dziecko producenta telewizyjnego Sya Kravitza i aktorki Roxie Roker. Imię otrzymał po wujku, który zginął w wojnie koreańskiej, osłaniając odwrót swojego plutonu przed atakiem chińskich sił. Jako dziecko Lenny rozpoczął swoją przygodę z perkusją i gitarą. Pierwszym zespołem, który wywarł na niego niebagatelny wpływ, był The Jackson 5. W wieku dziesięciu lat Lenny przeprowadził się z rodziną do Los Angeles, gdzie zainteresował się muzyką rockową i związanym z nią stylem życia. W 1985 roku poznał basistę, klawiszowca i inżyniera dźwięku Henry'ego Hirscha - stał się on jego wieloletnim współpracownikiem. Cztery lata później światło dzienne ujrzał debiutancki album Kravitza, zatytułowany "Let Love Rule".

W trakcie trwającej ponad trzy dekady kariery Lenny Kravitz wydał jedenaście longplayów studyjnych, które sprzedały się w nakładzie ponad 40 milionów egzemplarzy na całym świecie. Muzyk ma też na koncie cztery nagrody "Grammy". W swojej twórczości artysta łączy rock z funkiem, reggae, soulem i R&B.

Lenny Kravitz wyruszy w europejską trasę koncertową, pod szyldem "Blue Electric Light Tour 2024". W jej ramach artysta dwukrotnie zagra w Polsce: 21 lipca w hali "Tauron Arena" w Krakowie i 23 lipca w hali "Atlas Arena" w Łodzi.

Komentarze
Dodaj komentarz »