zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Asagraum, Voidhanger i Ethelyn w Opocznie

7.04.2024 15:04  autor: Verghityax, źródło: Stowarzyszenie WyGramy Opoczno

Zespoły Asagraum, Voidhanger, Ethelyn, Kingdom i Diving Stove wystąpią w Opocznie. Koncert odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku w "Miejskim Domu Kultury im. Tadeusza Sygietyńskiego".

Blackmetalowy Asagraum promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Veil of Death, Ruptured". Ukazał się on 20 października 2023 roku za sprawą Edged Circle Productions. Na płycie znalazło się osiem kompozycji. Miksami zajął się Bas de Rooy, mastering wykonano w "Tide Studio" w Londynie.

W 2024 roku basistka Henriette Bordvik opuściła grupę po siedmiu latach współpracy.

Asagraum powstał w 2015 roku. Zespół powołała do życia pochodząca z Holandii wokalistka, gitarzystka i basistka Obscura. Początkowo grupę uzupełniała kanadyjska perkusistka Trish Kolsvart. W roku 2017 duet wydał swój pierwszy album studyjny, pt. "Potestas Magicum Diaboli". Krótko po sesji nagraniowej Trish Kolsvart opuściła formację, a jej miejsce za bębnami zajęła A. Morthaemer. Jednocześnie na pozycję basistki zaangażowana została Henriette Bordvik.

Voidhanger nadal ogrywa swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Dark Days of the Soul". Ukazał się on 2 marca 2018 roku za sprawą Agonia Records. Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został pod okiem M. z Mgły, który odpowiada również za miksy i mastering.

W 2022 roku z Voidhanger rozstał się perkusista Priest. Jego miejsce za bębnami zajął Stormblast z Infernal War.

Ethelyn nadal promuje swój czwarty longplay studyjny, pt. "Impure Incitements". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 22 września 2018 roku, pod banderą Antitheus Productions. Miksów i masteringu dokonano w "Clintworks Studio" w Hamburgu.

Ethelyn pochodzi z Opoczna i łączy w swojej twórczości melodyjny death i black metal. Kapeli od samego początku przewodzi perkusista Morbideus. Debiutancka demówka, pt. "Soulerosion", ukazała się w 1998 roku.

Deathmetalowa formacja Kingdom przyjedzie ze swoim szóstym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Abusive Worship in the Chamber of Shame". Materiał ukazał się 30 listopada 2022 roku za sprawą Old Temple.

Kingdom pochodzi z Płocka. Ma na swoim koncie dwa splity, EP-kę i sześć longplayów studyjnych. Grupa rozpoczęła działalność w 2003 roku. Od początku przewodzi jej wokalista i gitarzysta LWN oraz perkusista SLW.

Diving Stove pochodzi z Warszawy i gra thrash metal. W 2022 roku grupa zadebiutowała demówką, pt. "Straight Outta Basement".

13.04 - Opoczno, "Miejski Dom Kultury"
Start: 17:30
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »