zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Smoulder, Mutterlein i Satan's Call na "Summer Dying Loud"

7.04.2024 20:23  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Smoulder, Mutterlein, Satan's Call i Barren Womb. Wcześniej swój udział potwierdziły Overkill, Moonspell, Primordial, Godflesh, Borknagar, Ufomammut, Messiah, Anaal Nathrakh, Chapel of Disease, Masacre, Koldbrann, Blaze of Perdition, Sunnata, Schizma, Sztylety, Untervoid, Defying, Lili Refrain, Asteriae i Kryształ. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 7 września 2024 roku na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Smoulder to pochodząca z Kanady formacja, w której twórczości heavy metal miesza się z doom metalem, a teksty inspirowane są literaturą fantasy. W 2018 roku światło dzienne ujrzała debiutancka demówka, pt. "The Sword Woman". Gitarzysta Shon Vincent i wokalistka Sarah Ann - już po wydaniu longplaya "Times of Obscene Evil and Wild Daring" i EP-ki "Dream Quest Ends" - przeprowadzili się do Finlandii. Obecnie koncertowy skład grupy uzupełniają basista Iiro Karttunen, gitarzysta Dimitri Lamberg i perkusista Valtteri Viro. W kwietniu 2023 roku Smoulder wypuścił swój drugi longplay studyjny, pt. "Violent Creed of Vengeance".

Mutterlein - projekt Marion Leclercq, basistki nieistniejącego już Overmars - ogrywa obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Bring Down the Flags". Jego premiera odbyła się 30 grudnia 2021 roku, pod banderą Debemur Morti Productions. Na zawartość wydawnictwa składa się sześć kompozycji. Miksy wykonano w "Kerwax Studio".

Mutterlein powstał w 2014 roku jako solowy projekt Marion Leclercq. Dwa lata później światło dzienne ujrzał debiutancki album, pt. "Orphans of the Black Sun". Materiał wyprodukował Christophe Chavanon.

Occultrockowa formacja Satan's Call wypuściła w kwietniu 2024 roku swój debiutancki singiel, zatytułowany "Red Phosphorous, Sweet Phosphorous". Materiał zrealizowany został w "Tall Pine Records" w kwietniu 2023 roku. Miksami zajął się Haldor Grunberg w "Wieloślad Studio".

Satan's Call tworzą Wyro z Weedpecker na gitarze i wokalu, Seru z Belzebong na gitarze i syntezatorze, Haldor Grunberg z Mentor na basie i Inferno z Behemoth na perkusji.

Barren Womb to noiserockowy duet z Trondheim. Obecnie kapela promuje swój piąty longplay studyjny, pt. "Chemical Tardigrade". Składający się z jedenastu kompozycji materiał powstał we "Fjoset Lydstudio". Masteringiem zajął się Alan Douches w "West West Music". Premiera płyty miała miejsce 16 lutego 2024 roku.

Barren Womb powołali do życia Timo Silvola i Tony Gonzales. W marcu 2014 roku światło dzienne ujrzał pierwszy album projektu, pt. "The Sun Is Not Yellow, It's Chicken".

Karnety na "Summer Dying Loud 2024" nabyć można w cenie 350 zł, a bilety jednodniowe w cenie 169,50 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 64 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »