zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Tony Dolan zagra gościnnie z Dragon w Warszawie

10.04.2024 20:30  autor: Verghityax, źródło: Bloodstock Metal 2 the Masses Poland

Tony "Demolition Man" Dolan - basista i wokalista Venom Inc. - wystąpi gościnnie z grupą Dragon. Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2024 roku w warszawskim klubie "Hydrozagadka", pod auspicjami "Bloodstock Metal 2 the Masses Poland". Poprzednim razem drogi muzyków przecięły się 7 lutego 1988 roku w katowickim "Spodku", gdy Dragon zagrał przed Atomkraft, ówczesnym zespołem Tony'ego Dolana.

Venom Inc., Katowice 31.03.2018, fot. Verghityax
Venom Inc., Katowice 31.03.2018, fot. Verghityax

Dragon promować będzie "Unde Malum", swój siódmy longplay studyjny i drugi, jaki ukazał się od czasu reaktywacji, która miała miejsce w 2016 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w "Zed Studio". Podobnie jak w przypadku poprzedniego albumu, materiał został zarejestrowany w składzie: wokalista Adrian "Fred" Frelich, gitarzysta Jarosław "Gronos" Gronowski, basista i klawiszowiec Krzysztof "Fazee" Oset oraz perkusista Mikołaj Toczko. Za miksy i mastering odpowiada Tomasz "Zed" Zalewski. "Unde Malum" ukazał się 24 lutego 2023 roku nakładem Metal Mind Productions.

Dragon powstał w 1984 roku. Katowickiej grupie od początku przewodzi gitarzysta Jarek Gronowski. W trakcie pierwszego etapu działalności formacja wypuściła pięć longplayów studyjnych, nim rozpadła się w 2000 roku. Szesnaście lat później formacja reaktywowała się. Z dawnego składu powrócili Jarek Gronowski i Adrian Frelich. W 2021 roku światło dzienne ujrzał album "Arcydzieło zagłady".

28 kwietnia na scenie "Hydrozagkadki" - w charakterze gościa specjalnego - dodatkowo wystąpi Blackstar. Oprócz tego zespoły Miyasis, My Own Abyss, Protect This City i Inclusion zmierzą się w ramach konkursu "Bloodstock Metal 2 the Masses Poland".

28.04 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 50 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »