zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

1914 i Infest na "Gothoom Open Air 2024"

13.04.2024 09:03  autor: Verghityax, źródło: gothoom.com

W składzie tegorocznej edycji słowackiego "Gothoom Open Air" doszło do zmiany. Infernal War i polska Arkona zmuszone były wycofać się z udziału w festiwalu - ich miejsce zajęły formacje 1914 i Infest. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3 i 4 maja w miejscowości Dolne Zemberovce.

1914 promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, pt. "Where Fear and Weapons Meet". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 22 października 2021 roku, pod egidą Napalm Records. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Nick Holmes z Paradise Lost oraz Sasha Boole. Na limitowanej edycji albumu znalazł się dodatkowo cover "Hero of War" Rise Against.

1914 powstał w 2014 roku. Zespół tworzy mieszankę black, death i doom metalu, z tekstami inspirowanymi I wojną światową.

Infest to serbska formacja grająca mieszankę thrash i death metalu. Od momentu powołania zespołu do życia w 2002 roku przewodzi mu gitarzysta i wokalista Vandal. Obecnie kwartet promuje swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Psychosis". Ukazał się on 4 czerwca 2021 roku za sprawą Defying Danger Records. Składający się z jedenastu kompozycji materiał powstał w "Citadela Studio" i "Vortex Studio". W utworze "The Last Cremation" gościnnie wystąpili Robert Vigna i Ross Dolan z Immolation. Masteringiem zajął się Dan Swano.

Na "Gothoom Open Air 2024" zagrają również Asphyx, Necrophobic, Wolfheart, Keep of Kalessin, Hate, Gutalax, Dead Congregation, In Aphelion, Hideous Divinity, Machiavellian God, Shodan, Moribund Oblivion, Tortharry, Bloodphemy, Anime Torment, Welicoruss, Cutterred Flesh, Fractured Insanity, Atrox Trauma, Vendetta F.M., Congenital Anomalies i Purnama.

Karnety na "Gothoom Open Air 2024" nabyć można w cenie 70 euro.

Komentarze
Dodaj komentarz »