zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Truckfighters na dwóch koncertach w Polsce

13.04.2024 15:20  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Stonerrockowa formacja Truckfighters przyjedzie do Polski w ramach trasy po Europie. W naszym kraju Szwedzi zagrają dwukrotnie: 16 maja 2024 roku w Poznaniu i 17 maja w Warszawie. Na scenie zaprezentują się również Weedpecker i Bottenhavet.

Truckfighters nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "V". Ukazał się on 30 września 2016 roku, pod banderą Century Media. Składający się z siedmiu kompozycji materiał powstał w "Studio Bombshelter". Miksami i masteringiem zajął się Mr. Dango, gitarzysta grupy.

Truckfighters pochodzi ze szwedzkiego Orebro. Zespół od początku tworzą Mr. Dango na gitarze oraz Ozo na basie i wokalu. W 2003 roku kapela zadebiutowała splitem "Fuzzsplit of the Century" z Firestone. Obecnie skład uzupełnia El Danno na perkusji.

Weedpecker ogrywa obecnie swój czwarty longplay studyjny, pt. "IV: The Stream of Forgotten Thoughts". Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 3 grudnia 2021 roku, za sprawą Stickman Records. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 14 listopada 2020 roku. Ślady bębnów powstały w "Nebula Studio", pozostałe instrumenty zarejestrowano w "Studio Wieloślad". Masteringiem zajął się Haldor Grunberg. Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

W 2019 roku w Weedpecker doszło do zmiany składu. Do kapeli dołączyli Cheesy Dude z Belzebong, Domel z Major Kong i Tomek Walczak z Tankograd.

Bottenhavet to hardrockowa kapela ze Sztokholmu. W marcu 2021 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka Szwedów, pt. "Ett hav av tarar". Obecnie zespół ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Ljud i Tysta Rum". Materiał ukazał się 12 kwietnia 2024 roku.

16.05 - Poznań, "2progi"
Bilety: 99 zł

17.05 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 99 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »